Väljakutse

Veebikaubamajale Hansapost majandustarkvara juurutamine, mis annaks parema ülevaate ärist, lihtsustaks äriprotsesse ja vähendaks käsitööd. Olemasolev majandustarkvara HansaRaama ja isetehtud web ei rahuldanud enam kiiresti kasvava firma vajadusi. Firma vajas oluliselt suuremate võimalustega tarkvara. Directo kasuks otsustati, sest Directol oli parim hinna-kvaliteedi suhe võrreldes teiste turulolevate tarkvaradega. Oluline oli ka olemasolevate klientide soovitused ning Directo Eesti päritolu. Veebikaubamaja Hansapost ühines Hobby Halliga ning on praegu Hobby Hall Eesti filiaal. Firmal on üle 600 000 kliendi ning 700 000 toote. Seega on väga oluline, et majandustarkvara tuleks hästi toime suurte andmemahtudega.

Lahendus

Directot kasutavad igapäevaselt oma töös üle 50 inimese ning Directo on erinevate tarkvarade liidestuste keskpunktiks. Igapäevatöös kasutavad Directot tootejuhid, kategooriajuhid, ostujuhid, klienditeenindus ning raamatupidamine. Directo on kasutuses ka Järve Keskuses asuvas Hansaposti poe kassas. „Directos on väga mõistliku hinna eest paketis väga lai funktsionaalsus. Väga oluline on ka, et Directo töötajad on professionaalsed.“ sõnas IT juht Toomas Oper. Directo, olles liidestuste sõlmpunktiks, toob kokku andmed erinevatest kasutusel olevatest tarkvaradest. Directo on liidestatud veebipoe, telefonimüügi tarkvara ja Smarteni laoga. Smartenist ostetakse sisse kogu laoteenus kuni kauba klientidele lähetamiseni. Lao sünkroonsus majandustarkvaraga on ettevõtte tegevuses ülikriitiline ning veatundlik, mistõttu liides peab tagama igal ajahetkel andmete korrektsuse. „Directoga liidestamine on lihtne, kliendivajadustest lähtuv ning päringute võimekus hea, „ ütles IT juht Toomas Oper Ettevõte omandas Lätis 2 veebipoodi X-Net ja Upstore. Eesmärk oli nendes juurutada samasugused tööprotsessid ja tarkvaralahendused kui Eestiski. Directo võimaldaski kiiresti ja mugavalt kopeerida tööprotsessid ja lahendused Läti ettevõttes, et tagada ühtsed tööpõhimõtted grupis.

Tulemus

Directo kasutuselevõtt automatiseeris tööprotsesse, mille tulemusena vähenes käsitöö. Tänu Directole on kogu ärist parem ülevaade. Klienditeeninduse tase on tõusnud, klientide probleemide ning nende lahendamise üle on parem kontroll. „Directo plussideks on kindlasti paindlikkus, kasutusmugavus ning kliendi vajadustest lähtuv liidestamine“ sõnas IT juht Toomas Oper.

Hansapost

Eesti, Läti
E-kaubandus

Directo plussideks on kindlasti paindlikkus, kasutusmugavus ning kliendi vajadustest lähtuv liidestamine

Hansapost IT juht Toomas Oper

Väljakutse

Veebikaubamajale Hansapost majandustarkvara juurutamine, mis annaks parema ülevaate ärist, lihtsustaks äriprotsesse ja vähendaks käsitööd.

Olemasolev majandustarkvara HansaRaama ja isetehtud web ei rahuldanud enam kiiresti kasvava firma vajadusi. Firma vajas oluliselt suuremate võimalustega tarkvara. Directo kasuks otsustati, sest Directol oli parim hinna-kvaliteedi suhe võrreldes teiste turulolevate tarkvaradega. Oluline oli ka olemasolevate klientide soovitused ning Directo Eesti päritolu.

Veebikaubamaja Hansapost ühines Hobby Halliga ning on praegu Hobby Hall Eesti filiaal. Firmal on üle 600 000 kliendi ning 700 000 toote. Seega on väga oluline, et majandustarkvara tuleks hästi toime suurte andmemahtudega.

Lahendus

Directot kasutavad igapäevaselt oma töös üle 50 inimese ning Directo on erinevate tarkvarade liidestuste keskpunktiks.

Igapäevatöös kasutavad Directot tootejuhid, kategooriajuhid, ostujuhid, klienditeenindus ning raamatupidamine. Directo on kasutuses ka Järve Keskuses asuvas Hansaposti poe kassas.

„Directos on väga mõistliku hinna eest paketis väga lai funktsionaalsus. Väga oluline on ka, et Directo töötajad on professionaalsed.“ sõnas IT juht Toomas Oper.

Directo, olles liidestuste sõlmpunktiks, toob kokku andmed erinevatest kasutusel olevatest tarkvaradest. Directo on liidestatud veebipoe, telefonimüügi tarkvara ja Smarteni laoga. Smartenist ostetakse sisse kogu laoteenus kuni kauba klientidele lähetamiseni. Lao sünkroonsus majandustarkvaraga on ettevõtte tegevuses ülikriitiline ning veatundlik, mistõttu liides peab tagama igal ajahetkel andmete korrektsuse.

„Directoga liidestamine on lihtne, kliendivajadustest lähtuv ning päringute võimekus hea, „ ütles IT juht Toomas Oper

Ettevõte omandas Lätis 2 veebipoodi X-Net ja Upstore. Eesmärk oli nendes juurutada samasugused tööprotsessid ja tarkvaralahendused kui Eestiski. Directo võimaldaski kiiresti ja mugavalt kopeerida tööprotsessid ja lahendused Läti ettevõttes, et tagada ühtsed tööpõhimõtted grupis.

Tulemus

Directo kasutuselevõtt automatiseeris tööprotsesse, mille tulemusena vähenes käsitöö. Tänu Directole on kogu ärist parem ülevaade. Klienditeeninduse tase on tõusnud, klientide probleemide ning nende lahendamise üle on parem kontroll.

„Directo plussideks on kindlasti paindlikkus, kasutusmugavus ning kliendi vajadustest lähtuv liidestamine“ sõnas IT juht Toomas Oper.

Väljakutse

Autode müügi ja teeninduse spetsiifikat arvestava hea tarkvara kasutuselevõtmine. Eurost Auto tegeleb Mazda ja Nissani autode müügi ja teenindusega. Ettevõtte loomisel tekkis vajadus leida tarkvara, mis sobiks hästi autoettevõttele. Valiku käigus oli alternatiivseks variandiks paljudes autofirmades kasutusel olev Automaster. Kaalukauss kaldus Directo kasuks, sest Directo võimalused katsid kõik olulised vajadused, kuid algne investeering Directo kasutuselevõtul oli märkimisväärselt väiksem ning juurutus oluliselt kiirem.

Lahendus

Kogu Eurost Auto äritegevus – autoteenindus, autode müük kui ka raamatupidamine on Directos. Directo kasutuselevõtul tehti ka mõningaid arendusi spetsiaalselt autoettevõtte vajadusest lähtudes. Näiteks arendati võimalus jälgida kliendi auto ajalugu alates müügist kuni iga teeninduse ja remondi detailse infoni. Teeninduses on kasutusel tööde planeerimiseks kalender Directos, mis annab hea ülevaate töödest ning võimaldab kliendile pakkuda vabu teeninduse aegu. Töötajad vaatavad oma kalendrist neile planeeritud töid. Kalendris saab hea ülevaate juba peale vaadates, sest erinevate tööde staatused on visuaalselt värvidega eristatud. Hetkega näeb millised autod on tulnud teenindusse, kas auto on töös või valmis ja kas arved on tehtud. Kasutusel on ka SMS teavitused klientidele – meeldetuletused enne teenindusaega ning teavitus kui auto on valmis ja klient võib järgi tulla. Eurost Auto on kasutusele võtnud sisearved, et kalkuleerida täpselt autode omahinda, mis koosneb erinevate osakondade poolsetest teostatud töödest, tarvikutest ja lisadest. Directo on ka hea abimees müügi tõhustamisel – head aruandlusvõimalused on andnud võimaluse teha kindlatele kriteeriumitele vastavatele klientidele suunatud pakkumisi ning kliendid on positiivselt üllatunud kui neile pakutakse õigel ajal lahendust lähtudes nende vajadusest.

Tulemus

„Directo plussiks on, et kogu ettevõtte tegevus on ühes programmis koos ning vajalik info kergesti leitav ning kõigile käepärast.“ ütles müügijuht Meelis Õitspuu, kes eelnevalt on Eurost Autos ka teenindusjuhi rollis olnud. Lisaks autode müügile ja teenindusele on Directo lihtsustanud ka raamatupidamist. Ostuarvete läbivaatamise ja aksepteerimise kiirendamiseks on kasutusel menetlus – ostuarvete allkirjastamine Directos. Aksepteerimist hõlbustab kohe ekraanil olev ostuarve pdf ning vastutajad saavad anda oma allkirjad vastavalt määratud järjekorrale ning vastutusvaldkonnale. „Kui kuskil ettevõtte tegevuses märgatakse, et on vaja protsesse tõhustada, siis otsitakse lahendust see tegevus Directosse viia.“ ütles müügijuht Meelis Õitspuu. „Directo on hea koostööpartner, sest oma muredele saab alati lahendused ning soovitud arendused tehakse kiiresti.“

Eurost Auto

Tallinn, Eesti
Nissani ja Mazda müük ja teenindus

Directo on hea koostööpartner, sest oma muredele saab alati lahendused ning soovitud arendused tehakse kiiresti.

Eurost Auto OÜ müügijuht Meelis Õitspuu

Väljakutse

Autode müügi ja teeninduse spetsiifikat arvestava hea tarkvara kasutuselevõtmine.

Eurost Auto tegeleb Mazda ja Nissani autode müügi ja teenindusega. Ettevõtte loomisel tekkis vajadus leida tarkvara, mis sobiks hästi autoettevõttele. Valiku käigus oli alternatiivseks variandiks paljudes autofirmades kasutusel olev Automaster. Kaalukauss kaldus Directo kasuks, sest Directo võimalused katsid kõik olulised vajadused, kuid algne investeering Directo kasutuselevõtul oli märkimisväärselt väiksem ning juurutus oluliselt kiirem.

Lahendus

Kogu Eurost Auto äritegevus – autoteenindus, autode müük kui ka raamatupidamine on Directos.

Directo kasutuselevõtul tehti ka mõningaid arendusi spetsiaalselt autoettevõtte vajadusest lähtudes. Näiteks arendati võimalus jälgida kliendi auto ajalugu alates müügist kuni iga teeninduse ja remondi detailse infoni.

Teeninduses on kasutusel tööde planeerimiseks kalender Directos, mis annab hea ülevaate töödest ning võimaldab kliendile pakkuda vabu teeninduse aegu. Töötajad vaatavad oma kalendrist neile planeeritud töid. Kalendris saab hea ülevaate juba peale vaadates, sest erinevate tööde staatused on visuaalselt värvidega eristatud. Hetkega näeb millised autod on tulnud teenindusse, kas auto on töös või valmis ja kas arved on tehtud. Kasutusel on ka SMS teavitused klientidele – meeldetuletused enne teenindusaega ning teavitus kui auto on valmis ja klient võib järgi tulla.

Eurost Auto on kasutusele võtnud sisearved, et kalkuleerida täpselt autode omahinda, mis koosneb erinevate osakondade poolsetest teostatud töödest, tarvikutest ja lisadest.

Directo on ka hea abimees müügi tõhustamisel – head aruandlusvõimalused on andnud võimaluse teha kindlatele kriteeriumitele vastavatele klientidele suunatud pakkumisi ning kliendid on positiivselt üllatunud kui neile pakutakse õigel ajal lahendust lähtudes nende vajadusest.

Tulemus

„Directo plussiks on, et kogu ettevõtte tegevus on ühes programmis koos ning vajalik info kergesti leitav ning kõigile käepärast.“ ütles müügijuht Meelis Õitspuu, kes eelnevalt on Eurost Autos ka teenindusjuhi rollis olnud.

Lisaks autode müügile ja teenindusele on Directo lihtsustanud ka raamatupidamist. Ostuarvete läbivaatamise ja aksepteerimise kiirendamiseks on kasutusel menetlus – ostuarvete allkirjastamine Directos. Aksepteerimist hõlbustab kohe ekraanil olev ostuarve pdf ning vastutajad saavad anda oma allkirjad vastavalt määratud järjekorrale ning vastutusvaldkonnale.

„Kui kuskil ettevõtte tegevuses märgatakse, et on vaja protsesse tõhustada, siis otsitakse lahendust see tegevus Directosse viia.“ ütles müügijuht Meelis Õitspuu. „Directo on hea koostööpartner, sest oma muredele saab alati lahendused ning soovitud arendused tehakse kiiresti.“

Väljakutse

Spetsiifilise tootmisega ettevõttes tootmis- ja majandustarkvara juurutamine. Linnamäe Lihatööstuse põhitegevusalaks on lihatoodete tootmine ja müük. Ettevõttes oli kasutusel Eeva tarkvara, kus puudus tootmine. Toomisettevõttele aga oli väga oluline kaasajastada majandustarkvara ning viia ka tootmine programmi. Oluline oli leida tarkvara, mille tootmismoodul sobiks firma tootmisspetsiifikaga, kus esmalt rümbad tükeldatakse komponentideks ning seejärel toodetakse komponentidest tooted.

Lahendus

Pilvetarkvara võimaldab toota nii komponentideks kui komponentidest tooteid. Uue tarkvara valikul saidki määravaks tootmise võimalused ning asjaolu et Directo on pilvetarkvara, sest see võimaldab igal ajal ja igas kohas saada hea ülevaate. Directo juurutamine toimus etapiliselt, mis võimaldas valutu ülemineku uuele programmile, sest ei pannud inimestele korraga liiga suurt lisakoormust. Oluline arenguhüpe toimus kõigi osakondade töös tänu Directo kasutuselevõtuga. Kõige olulisem aga oli muutus tootmises. Linnamäe Lihatööstuses toimub tootmine kahes etapis. Tootmise esimene etapp on sissetulnud rümpade tükeldamine komponentideks – sisefilee, vorstiliha jne. Tekkinud komponendid võetakse lattu vastavalt erinevate komponentide omahindadele, kus tooraine hinnale lisandub ka töökulu. Osa nendest komponentidest läheb kohe müügiks, aga osa jääb tooraineks teiste toodete tootmiseks. Teises etapis toodetakse komponentidest vorstid, süldid, pasteedid jne. Kogu tootmine toimub tootmistellimuste alusel vastavalt retseptidele. Directo on töövahendiks tootmisjuhile ja meistritele tootmise planeerimiseks ja korraldamiseks ning toode tootmiskulude jälgimiseks. Tootmise planeerimiselt arvestatakse nii eelmiste perioodide müüginumbreid, tulevaid kaubanduskettide kampaaniaid, laoseisu kui ka toodete säilivusaegu. Directos on hea võimalus jälgida partiide kaupa toodete säilivusaega ning lähtudes sellest teha vajalikke otsuseid. Linnamäe Lihatööstuses toimub tooraine sisseostmine periooditi erinevatelt hankijatelt ning seega tooraine hind võib oluliselt ajas muutuda. Seetõttu on väga oluline pidevalt jälgida toote omahinda. Directo abil jälgitakse pidevalt tootmise aluseks olevate retseptide ja tegeliku toote omahinna erinevusi. Ettevõte täiustab pidevalt retsepte ehk retseptide ja tegelike kulude vahed on muutunud aja jooksul väikeseks, laoarvestus täpsemaks ning kaod minimaalseks. Kuludokumentide elektrooniline menetlus kaasab kõik olulised pooled – ostujuhi, raamatupidamise ja ettevõtte juhi. Tänu menetlusele saab võrrelda tehtud ostutellimuste, kauba sissetuleku ja ostuarvete vastavust ning tuvastada kas hinnad vastavad ikka kokkulepitule.

Tulemus

Hea ülevaade eelmise päeva müügist või tootmisest vahetult ning oma asukohast sõltumatult. Töötajate töötundide arvestus programmis on teinud võimalikuks efektiivsuse hindamise ning uute seadmete soetamise korral on kohe võimalik hinnata efektiivsuse tõusu. Müügijuhil on võimalus väga detailselt ja erinevates vaadetes omada võrdlust müükide kohta erinevatel perioodidel ja toodete lõikes, samuti arvestades toote omahinda teha klientidele pakkumisi ning kampaaniapakkumisi kaubanduskettidele. Kasutusel on ka projektipõhine arvestus erinevate kampaaniate tulemuslikkuse hindamiseks.

Linnamäe Lihatööstus AS

Läänemaa, Eesti
Lihatoodete tootmine

Hea ülevaade toote omahinnast on võimaldanud täiustada toodete retsepte – vähenenud on retseptide ja tegelike kulude vahed, laoarvestus muutunud täpsemaks ja kaod minimaalseks.

Linnamäe Lihatööstuse AS nõukogu liige Magnus Rüütel

Väljakutse

Spetsiifilise tootmisega ettevõttes tootmis- ja majandustarkvara juurutamine.

Linnamäe Lihatööstuse põhitegevusalaks on lihatoodete tootmine ja müük. Ettevõttes oli kasutusel Eeva tarkvara, kus puudus tootmine. Toomisettevõttele aga oli väga oluline kaasajastada majandustarkvara ning viia ka tootmine programmi. Oluline oli leida tarkvara, mille tootmismoodul sobiks firma tootmisspetsiifikaga, kus esmalt rümbad tükeldatakse komponentideks ning seejärel toodetakse komponentidest tooted.

Lahendus

Pilvetarkvara võimaldab toota nii komponentideks kui komponentidest tooteid.

Uue tarkvara valikul saidki määravaks tootmise võimalused ning asjaolu et Directo on pilvetarkvara, sest see võimaldab igal ajal ja igas kohas saada hea ülevaate.

Directo juurutamine toimus etapiliselt, mis võimaldas valutu ülemineku uuele programmile, sest ei pannud inimestele korraga liiga suurt lisakoormust. Oluline arenguhüpe toimus kõigi osakondade töös tänu Directo kasutuselevõtuga. Kõige olulisem aga oli muutus tootmises.

Linnamäe Lihatööstuses toimub tootmine kahes etapis. Tootmise esimene etapp on sissetulnud rümpade tükeldamine komponentideks – sisefilee, vorstiliha jne. Tekkinud komponendid võetakse lattu vastavalt erinevate komponentide omahindadele, kus tooraine hinnale lisandub ka töökulu. Osa nendest komponentidest läheb kohe müügiks, aga osa jääb tooraineks teiste toodete tootmiseks. Teises etapis toodetakse komponentidest vorstid, süldid, pasteedid jne. Kogu tootmine toimub tootmistellimuste alusel vastavalt retseptidele. Directo on töövahendiks tootmisjuhile ja meistritele tootmise planeerimiseks ja korraldamiseks ning toode tootmiskulude jälgimiseks. Tootmise planeerimiselt arvestatakse nii eelmiste perioodide müüginumbreid, tulevaid kaubanduskettide kampaaniaid, laoseisu kui ka toodete säilivusaegu. Directos on hea võimalus jälgida partiide kaupa toodete säilivusaega ning lähtudes sellest teha vajalikke otsuseid.

Linnamäe Lihatööstuses toimub tooraine sisseostmine periooditi erinevatelt hankijatelt ning seega tooraine hind võib oluliselt ajas muutuda. Seetõttu on väga oluline pidevalt jälgida toote omahinda. Directo abil jälgitakse pidevalt tootmise aluseks olevate retseptide ja tegeliku toote omahinna erinevusi. Ettevõte täiustab pidevalt retsepte ehk retseptide ja tegelike kulude vahed on muutunud aja jooksul väikeseks, laoarvestus täpsemaks ning kaod minimaalseks.

Kuludokumentide elektrooniline menetlus kaasab kõik olulised pooled – ostujuhi, raamatupidamise ja ettevõtte juhi. Tänu menetlusele saab võrrelda tehtud ostutellimuste, kauba sissetuleku ja ostuarvete vastavust ning tuvastada kas hinnad vastavad ikka kokkulepitule.

Tulemus

Hea ülevaade eelmise päeva müügist või tootmisest vahetult ning oma asukohast sõltumatult.

Töötajate töötundide arvestus programmis on teinud võimalikuks efektiivsuse hindamise ning uute seadmete soetamise korral on kohe võimalik hinnata efektiivsuse tõusu.

Müügijuhil on võimalus väga detailselt ja erinevates vaadetes omada võrdlust müükide kohta erinevatel perioodidel ja toodete lõikes, samuti arvestades toote omahinda teha klientidele pakkumisi ning kampaaniapakkumisi kaubanduskettidele. Kasutusel on ka projektipõhine arvestus erinevate kampaaniate tulemuslikkuse hindamiseks.

Väljakutse

Pakkuda raamatupidamisteenust üle interneti. Rödl & Partner OÜ on üks Eesti suurimaid raamatupidamisteenuste firmasid ning Eesti Raamatupidamisettevõtete Liidu asutajaliige. Rödl & Partner OÜ kuulub Saksa juurtega Rödl & Partner gruppi, mis tegutseb 43 riigis. 2012. aastal liitus Rödl & Partner OÜ-ga raamatupidamisfirma Competence OÜ. Competence OÜ tõi ühinemisel kaasa Directo kompetentsi, sest Directot kasutati raamatupidamisteenuse osutamiseks juba 2003. aastast olles üks esimesi ja innovaatilisemaid internetipõhise raamatupidamisteenuse pakkujaid. See oli ka üks olulisemaid põhjuseid 2003. aastal SAF-ilt Directole üleminekul – pakkuda raamatupidamisteenust üle interneti. 2009. aastal toodi ka kogu klientide palgaarvestus Directosse, sest integreeritud süsteem annab nii olulise ajalise kokkuhoiu kui ka info terviklikkuse. „Alguses ei osanud paljud kliendid unistadagi võimalusest ise tarkvarast oma infot vaadata või osa andmeid ise sisestada. Üsna ruttu aga hakkasid kliendid, kes kasutasid Directot, tahtma järjest rohkem asju ise programmis teha ning järjest uusi võimalusi kasutusele võtta. Meie seisukoht on kogu aeg olnud, et klient ei pea paluma raamatupidajal aruandeid või infot saata, vaid saab neid ise vaadata just sel hetkel, kui tal seda infot vaja on. Raamatupidaja roll on hoolitseda, et kogu vajalik info oleks olemas ja kättesaadav, mitte mailide saatmine,“ rääkis Rödl & Partner OÜ juhatuse liige ja arendusjuht Heidi Grenman. 2013. aastal ühines firmaga Eesti Finantsteenuste Agentuuri (EFTA) Tallinna kontor, mis kasutas klientidele teenuse osutamiseks Directot ning tõi ühinemisel kaasa paberivaba raamatupidamisteenuse parimad praktikad. Viimase paari aasta huvitavam töö on olnud just erinevate firmade kompetentside ühendamine ning parimate tarkvaralahenduste leidmine, et pakkuda klientidele parimaid ja efektiivsemaid lahendusi. 

Lahendus

Erinevate firmade kompetentside ühendamise tulemusena on väljatöötatud täisdigitaalne raamatupidamisteenus. Täisdigitaalne teenus tähendab seda, et kogu info liigub eranditult digitaalselt ning algdokumendid on Directos arhiveeritud nii, et on kliendile kättesaadavad ja lihtsasti leitavad. Mitte üheski töö etapis pole vajadust paberit välja trükkida. Klient kontrollib ja menetleb kuludokumente samuti Directos ning sisestab nii suure osa oma infost ja algdokumentidest ise Directosse kui palju soovib. Töö Directoga võimaldab pakkuda klientidele paindlikke lahendusi leppides kokku kliendi ja büroo vaheline tööde jaotus. Samuti on vajadusel kiiresti võimalik tööjaotust kas ajutiselt või alaliselt muuta, olgu põhjuseks siis firma töötaja lahkumine, haigestumine või hoopis firma soov ise rohkem Directot kasutada oma tööprotsessides.  „Directo on tarkvara, mis sobib suurele hulgale ettevõtetele alates väikesest ettevõttest kuni kontsernini välja. Directos on lisaks finantsarvestusele palju erinevaid võimalusi, mida tavaliselt raamatupidamisprogrammides ei leia, nagu näiteks personalihaldus, töötajate ajaarvestus jms. Directoga saab katta kogu raamatupidamisteenuste spektri kuni dokumentide säilitamise ja arhiveerimiseni välja,“ ütles Heidi Grenman. „Kui alguses kliendid kõhklesid online programmi kasutuselevõttu, siis nüüd osatakse juba ise sellist lahendust küsida. Tavapäraselt me teeme Directos kliendile vajalikud seadistused valmis ning anname kliendi kasutusse juba neile sobiva ja valmis töövahendi, mida siis vajadusel ka koos hiljem täiendada. Peale meiepoolset koolitust õpivad kliendid reeglina kiiresti Directot kasutama,“ rääkis Rödl & Partner OÜ juhatuse liige Heidi Grenman. „Ligikaudu 2/3 Rödl & Partner OÜ klientidele osutatakse raamatupidamisteenuseid Directo baasil ja pigem on see tendents tõusev. Üks Directo olulisi eeliseid teiste tarkvarade ees on just asjaolu, et seda pidevalt täiustatakse ja arendatakse ning meie ettepanekuid üsna tõsiselt ka arvesse võetakse. See annab meile kindlustunde, et meie enda panusel Directo arendusse on perspektiivi ka tulevikus ja  Directo abil saame pakkuda innovaatilisi lahendusi, mida kliendid meilt ootavad,“ sõnas Heidi Grenman kokkuvõtteks. 

Tulemus

Pilvetehnoloogia viis kliendi ja raamatupidamisfirma vahelise koostöö uuele paindlikule ja efektiivsele tasemele, kus tööülesandeid on võimalik kergelt jagada kliendi oma töötajate ja raamatupidamisfirma vahel, hoides sellega kokku kulusid. „Kõige suurem kasu Directost on, et saame pakkuda klientidele kaasaegset täisdigitaalset teenust, mis annab klientidele eelise info kiiremas, täpsemas ja efektiivsemas edastamises,“ ütles Rödl & Partner OÜ juhatuse liige Mart Nõmper.

Rödl & Partner OÜ

Tallinn, Eesti
raamatupidamisteenused, palgaarvestus

Kõige suurem kasu Directost on, et saame pakkuda klientidele kaasaegset täisdigitaalset teenust, mis annab klientidele eelise info kiiremas, täpsemas ja efektiivsemas edastamises.

Rödl & Partner OÜ juhatuse liige Mart Nõmper

Väljakutse

Pakkuda raamatupidamisteenust üle interneti.

Rödl & Partner OÜ on üks Eesti suurimaid raamatupidamisteenuste firmasid ning Eesti Raamatupidamisettevõtete Liidu asutajaliige. Rödl & Partner OÜ kuulub Saksa juurtega Rödl & Partner gruppi, mis tegutseb 43 riigis.

2012. aastal liitus Rödl & Partner OÜ-ga raamatupidamisfirma Competence OÜ. Competence OÜ tõi ühinemisel kaasa Directo kompetentsi, sest Directot kasutati raamatupidamisteenuse osutamiseks juba 2003. aastast olles üks esimesi ja innovaatilisemaid internetipõhise raamatupidamisteenuse pakkujaid. See oli ka üks olulisemaid põhjuseid 2003. aastal SAF-ilt Directole üleminekul – pakkuda raamatupidamisteenust üle interneti. 2009. aastal toodi ka kogu klientide palgaarvestus Directosse, sest integreeritud süsteem annab nii olulise ajalise kokkuhoiu kui ka info terviklikkuse.

„Alguses ei osanud paljud kliendid unistadagi võimalusest ise tarkvarast oma infot vaadata või osa andmeid ise sisestada. Üsna ruttu aga hakkasid kliendid, kes kasutasid Directot, tahtma järjest rohkem asju ise programmis teha ning järjest uusi võimalusi kasutusele võtta. Meie seisukoht on kogu aeg olnud, et klient ei pea paluma raamatupidajal aruandeid või infot saata, vaid saab neid ise vaadata just sel hetkel, kui tal seda infot vaja on. Raamatupidaja roll on hoolitseda, et kogu vajalik info oleks olemas ja kättesaadav, mitte mailide saatmine,“ rääkis Rödl & Partner OÜ juhatuse liige ja arendusjuht Heidi Grenman.

2013. aastal ühines firmaga Eesti Finantsteenuste Agentuuri (EFTA) Tallinna kontor, mis kasutas klientidele teenuse osutamiseks Directot ning tõi ühinemisel kaasa paberivaba raamatupidamisteenuse parimad praktikad.

Viimase paari aasta huvitavam töö on olnud just erinevate firmade kompetentside ühendamine ning parimate tarkvaralahenduste leidmine, et pakkuda klientidele parimaid ja efektiivsemaid lahendusi. 

Lahendus

Erinevate firmade kompetentside ühendamise tulemusena on väljatöötatud täisdigitaalne raamatupidamisteenus. Täisdigitaalne teenus tähendab seda, et kogu info liigub eranditult digitaalselt ning algdokumendid on Directos arhiveeritud nii, et on kliendile kättesaadavad ja lihtsasti leitavad. Mitte üheski töö etapis pole vajadust paberit välja trükkida. Klient kontrollib ja menetleb kuludokumente samuti Directos ning sisestab nii suure osa oma infost ja algdokumentidest ise Directosse kui palju soovib.

Töö Directoga võimaldab pakkuda klientidele paindlikke lahendusi leppides kokku kliendi ja büroo vaheline tööde jaotus. Samuti on vajadusel kiiresti võimalik tööjaotust kas ajutiselt või alaliselt muuta, olgu põhjuseks siis firma töötaja lahkumine, haigestumine või hoopis firma soov ise rohkem Directot kasutada oma tööprotsessides.

 „Directo on tarkvara, mis sobib suurele hulgale ettevõtetele alates väikesest ettevõttest kuni kontsernini välja. Directos on lisaks finantsarvestusele palju erinevaid võimalusi, mida tavaliselt raamatupidamisprogrammides ei leia, nagu näiteks personalihaldus, töötajate ajaarvestus jms. Directoga saab katta kogu raamatupidamisteenuste spektri kuni dokumentide säilitamise ja arhiveerimiseni välja,“ ütles Heidi Grenman.

„Kui alguses kliendid kõhklesid online programmi kasutuselevõttu, siis nüüd osatakse juba ise sellist lahendust küsida. Tavapäraselt me teeme Directos kliendile vajalikud seadistused valmis ning anname kliendi kasutusse juba neile sobiva ja valmis töövahendi, mida siis vajadusel ka koos hiljem täiendada. Peale meiepoolset koolitust õpivad kliendid reeglina kiiresti Directot kasutama,“ rääkis Rödl & Partner OÜ juhatuse liige Heidi Grenman.

„Ligikaudu 2/3 Rödl & Partner OÜ klientidele osutatakse raamatupidamisteenuseid Directo baasil ja pigem on see tendents tõusev. Üks Directo olulisi eeliseid teiste tarkvarade ees on just asjaolu, et seda pidevalt täiustatakse ja arendatakse ning meie ettepanekuid üsna tõsiselt ka arvesse võetakse. See annab meile kindlustunde, et meie enda panusel Directo arendusse on perspektiivi ka tulevikus ja  Directo abil saame pakkuda innovaatilisi lahendusi, mida kliendid meilt ootavad,“ sõnas Heidi Grenman kokkuvõtteks. 

Tulemus

Pilvetehnoloogia viis kliendi ja raamatupidamisfirma vahelise koostöö uuele paindlikule ja efektiivsele tasemele, kus tööülesandeid on võimalik kergelt jagada kliendi oma töötajate ja raamatupidamisfirma vahel, hoides sellega kokku kulusid.

„Kõige suurem kasu Directost on, et saame pakkuda klientidele kaasaegset täisdigitaalset teenust, mis annab klientidele eelise info kiiremas, täpsemas ja efektiivsemas edastamises,“ ütles Rödl & Partner OÜ juhatuse liige Mart Nõmper.

Väljakutse

Saada igal ajahetkel ülevaade olukorrast kiiresti laienevas firmas, mis tegutseb erinevates maades. MarkIT kasvas välja firmast Helmes, kus oli kasutusel majandustarkvara Agresso. Tarkvara valiku hetkel oli MarkIT juba esindatud 4 turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes. Uue tarkvara valikul kaldus kaalukauss üsna ruttu Directo kasuks. Kõige olulisemateks eelisteks teiste tarkvarade ees oli internetipõhisus, mis võimaldas kasutada programmi erinevates maades erinevates keeltes ja endale sobival ajal. Lisaks veel võimalus mugavalt liidestada oma müügiprogramm Directoga. See oli firmale oluline, sest plaanis oli kiiresti kasvada ja laieneda veel teistesse maadessegi.

Lahendus

Üks tarkvara kõigis grupi firmades ja kiire konsolideerimine. Praegu tegutseb MarkIT 25 EL riigis. Enamuses neist on kasutusel ainult Directo. Kogu kontserni peale on firmas 6 raamatupidajat ja finantsjuht. Igal raamatupidajal on oma portfolio firmadest, kellele ta teeb raamatupidamist algusest lõpuni. Erinevates maades on küll ka raamatupidamisfirmadest partnerid, kes esitavad deklaratsioone kohalikele ametiasutustele vastavalt Directos olevatele andmetele.  „Sageli küsitakse, et kuidas on võimalik kõikides nendes maades teha raamatupidamist Directoga, sest igal pool on ju erinevad maksuseadused ja Directol ei ole ju kõikides maades esindust. Meie kogemus on, et pigem on oluline endale teha kohalikud reeglid selgeks. Tegelikult on erinevusi vähe ning erinevaid maksumäärasid saab ju programmis ise määrata,“ rääkis grupi finantsjuht Anneli Aljas. MarkITi „süda“ on enda arendatud müügiprogramm, kus info kliendi tellimusest kuni hankijalt ostuarve saamise ja kliendile arve saatmiseni on automatiseeritud. „90% meie tehingutest on automatiseeritud ehk andmed tulevad meie müügiprogrammist Directosse liidese kaudu ja raamatupidajad sisestavad vaid ca 10%,“ rääkis Anneli Aljas.  Paar aastat tagasi juurutati ka konsolideerimine Directos. Excelis konsolideerimine võttis eelnevalt päris palju aega ja oli töömahukas. Seetõttu konsolideeriti eelnevalt vaid kord aastas. „Kui tavaliselt on programmides konsolideerimine väga kallis ja keeruline, siis Directo konsolideerimine on lihtne ja loogiline ning hea hinnaga,“ rääkis MarkITi finantsjuht Anneli Aljas. Kui eelnevalt konsolideeriti kord aastas, siis nüüd on iga kuu 10. kuupäevaks tütarfirmade kuu lõpetatud ja grupp konsolideeritud. MarkITi konsolideerimise tegi keeruliseks ja ajamahukaks just paljudes erinevates valuutades aruandvad tütarfirmad. „Ilma Directota ei suudaks me kunagi nii täpseid konsolideeritud aruandeid saada. Directo suudab arvestada iga tehingu kuupäeva kursse, käsitsi konsolideerides oleks parim võimalik kuu keskmine kurss, kuid arvestades meie suurt käivet ja tehingute arvu tekivad sellest konsolideerimisel suured kursivahed,“ rääkis grupi finantsjuht. „Directo kasutusmugavus ja loogika on väga head. Directot on uutele inimestele lihtne õpetada. Mulle meeldib ka, et kõik tekkinud probleemid lahendatakse kiiresti,“ ütles Anneli Aljas kokkuvõtteks.

Tulemus

Müügiprogrammiga liidestatud finantstarkvara, mis on samasugune kõikides EL riikide tütarfirmades. „Directo on muutnud grupi raamatupidamise ja tulemuse konsolideerimise oluliselt lihtsamaks, kiiremaks ning täpsemaks. Praegu suudame kogu grupi tulemuse kokku panna juba järgmise kuu 10 kuupäevaks. Ilma Directota ei oleks see nii paljude tütarfirmade ja eri valuutadega võimalik,“ rääkis MarkITi grupi finantsjuht Anneli Aljas. „Tänu Directole on meil controlling muutunud paremaks. Hästi lihtsalt ja mugavalt saab ülevaate erinevates maades asuvate tütarfirmade tuludest-kuludest ja seda ka väga detailselt kui vaja on,“ mainis Anneli Aljas.

MarkIT

25 EL riiki
IT ostukeskkond veebis

Kui eelnevalt konsolideeriti kord aastas, siis nüüd iga kuu 10. kuupäevaks on tütarfirmade kuu lõpetatud ja grupp konsolideeritud.

MarkIT finantsjuht Anneli Aljas

Väljakutse

Saada igal ajahetkel ülevaade olukorrast kiiresti laienevas firmas, mis tegutseb erinevates maades.

MarkIT kasvas välja firmast Helmes, kus oli kasutusel majandustarkvara Agresso. Tarkvara valiku hetkel oli MarkIT juba esindatud 4 turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes. Uue tarkvara valikul kaldus kaalukauss üsna ruttu Directo kasuks. Kõige olulisemateks eelisteks teiste tarkvarade ees oli internetipõhisus, mis võimaldas kasutada programmi erinevates maades erinevates keeltes ja endale sobival ajal. Lisaks veel võimalus mugavalt liidestada oma müügiprogramm Directoga. See oli firmale oluline, sest plaanis oli kiiresti kasvada ja laieneda veel teistesse maadessegi.

Lahendus

Üks tarkvara kõigis grupi firmades ja kiire konsolideerimine.

Praegu tegutseb MarkIT 25 EL riigis. Enamuses neist on kasutusel ainult Directo. Kogu kontserni peale on firmas 6 raamatupidajat ja finantsjuht. Igal raamatupidajal on oma portfolio firmadest, kellele ta teeb raamatupidamist algusest lõpuni. Erinevates maades on küll ka raamatupidamisfirmadest partnerid, kes esitavad deklaratsioone kohalikele ametiasutustele vastavalt Directos olevatele andmetele. 

„Sageli küsitakse, et kuidas on võimalik kõikides nendes maades teha raamatupidamist Directoga, sest igal pool on ju erinevad maksuseadused ja Directol ei ole ju kõikides maades esindust. Meie kogemus on, et pigem on oluline endale teha kohalikud reeglid selgeks. Tegelikult on erinevusi vähe ning erinevaid maksumäärasid saab ju programmis ise määrata,“ rääkis grupi finantsjuht Anneli Aljas.

MarkITi „süda“ on enda arendatud müügiprogramm, kus info kliendi tellimusest kuni hankijalt ostuarve saamise ja kliendile arve saatmiseni on automatiseeritud. „90% meie tehingutest on automatiseeritud ehk andmed tulevad meie müügiprogrammist Directosse liidese kaudu ja raamatupidajad sisestavad vaid ca 10%,“ rääkis Anneli Aljas. 

Paar aastat tagasi juurutati ka konsolideerimine Directos. Excelis konsolideerimine võttis eelnevalt päris palju aega ja oli töömahukas. Seetõttu konsolideeriti eelnevalt vaid kord aastas. „Kui tavaliselt on programmides konsolideerimine väga kallis ja keeruline, siis Directo konsolideerimine on lihtne ja loogiline ning hea hinnaga,“ rääkis MarkITi finantsjuht Anneli Aljas. Kui eelnevalt konsolideeriti kord aastas, siis nüüd on iga kuu 10. kuupäevaks tütarfirmade kuu lõpetatud ja grupp konsolideeritud. MarkITi konsolideerimise tegi keeruliseks ja ajamahukaks just paljudes erinevates valuutades aruandvad tütarfirmad. „Ilma Directota ei suudaks me kunagi nii täpseid konsolideeritud aruandeid saada. Directo suudab arvestada iga tehingu kuupäeva kursse, käsitsi konsolideerides oleks parim võimalik kuu keskmine kurss, kuid arvestades meie suurt käivet ja tehingute arvu tekivad sellest konsolideerimisel suured kursivahed,“ rääkis grupi finantsjuht.

„Directo kasutusmugavus ja loogika on väga head. Directot on uutele inimestele lihtne õpetada. Mulle meeldib ka, et kõik tekkinud probleemid lahendatakse kiiresti,“ ütles Anneli Aljas kokkuvõtteks.

Tulemus

Müügiprogrammiga liidestatud finantstarkvara, mis on samasugune kõikides EL riikide tütarfirmades.

„Directo on muutnud grupi raamatupidamise ja tulemuse konsolideerimise oluliselt lihtsamaks, kiiremaks ning täpsemaks. Praegu suudame kogu grupi tulemuse kokku panna juba järgmise kuu 10 kuupäevaks. Ilma Directota ei oleks see nii paljude tütarfirmade ja eri valuutadega võimalik,“ rääkis MarkITi grupi finantsjuht Anneli Aljas.

„Tänu Directole on meil controlling muutunud paremaks. Hästi lihtsalt ja mugavalt saab ülevaate erinevates maades asuvate tütarfirmade tuludest-kuludest ja seda ka väga detailselt kui vaja on,“ mainis Anneli Aljas.

Väljakutse

Pakkuda klientidele lisaks raamatupidamisteenusele ka finantsnõustamist ja firmade juhtidele operatiivset infot. 2010. aastal ühinesid 2 raamatupidamisfirmat Adex Financial Solutions OÜ ja Assets RMP OÜ moodustades Eesti Finantsteenuste Agentuur OÜ (edaspidi EFTA). Ühinemise tulemusena tekkis raamatupidamisfirmade käibe TOP5 ettevõte ligi 30 töötajaga ning kontoritega Tallinnas ja Tartus. Enne ühinemist oli Adex Financial Solutions võtnud kasutusele Directo vahetades välja oma senise tarkvara HansaRaama. Assets RMP OÜ kasutas Enterprise by HansaWorldi. Ühiselt otsustati kogu kliendibaas üle viia Directole, sest eesmärk oli pakkuda klientidele lisaks raamatupidamisteenusele nõustamist ja firmade juhtidele operatiivset infot. See aga eeldab raamatupidamise ja ettevõtte äriprotsesside seotust. Directo sobis selleks eesmärgiks paremini, sest on internetipõhine äritarkvara, mitte ainult raamatupidamisprogramm. Directo kasuks rääkis ka asjaolu, et Directo on sobilik töövahend kliendi igapäevases töös erinevate tegevusaladega firmadele ning avatud innovaatilistele lahendustele.

Lahendus

EFTA on ühe esimesena raamatupidamisbüroodest juurutanud paberivaba raamatupidamise. „Kui sageli kardetakse firmades tarkvara vahetust, sest see eeldab vahetusperioodil palju lisatööd, siis meie väljakutseks oli suhteliselt lühikese aja jooksul tarkvara vahetada paarisajal kliendil. Üleminek Directole sujus hästi. Directo tõstis meie Hansa baasid Directosse nii, et meil säilis kõikide klientide ajalugu ja me jätkasime oma tööd sealt kus see Hansas pooleli oli jäänud. Praeguseks on nii töötajad kui ka kliendid öelnud, et Directole üleminek oli väga õige otsus,“ rääkis Kaire Lukkanen-Jaas. Paljud EFTA kliendid kasutavad Directot igapäevaselt arvete väljastamiseks, kliendihalduseks (CRM), lao ja ostude juhtimiseks ning tootmise jägimiseks jne. Oluliselt on tõusnud klientide teadlikkus oma firma tegevusest ja info kättesaadavus. Online raamatupidamine eeldab ka büroolt oma töö muutmist ja valmidust igapäevaselt klientide andmeid sisestada (näiteks laekumisi) ning küsimustele vastata, mis erineb traditsioonilisest raamatupidamisteenusest, kus raamatupidamisdokumendid sisestatakse kord kuus. Tänu sellele pakume sama operatiivset teenust kui firmas kohapeal töötav raamatupidaja, kuid oluliselt efektiivsema ajakuluga. EFTA on ühe esimesena raamatupidamisbüroodest juurutanud paberivaba raamatupidamise. Kõik klientide ostuarved, mis ei saabu e-arvetena digitaliseeritakse. E-arved ja digitaliseeritud dokumendid tulevad E-Arvekeskusest otse Directosse ilma vajaduseta käsitsi faile importida. Paberivaba  infoliikumine annab juhtidele vabaduse juhtida ja kinnitada oma dokumente, kus iganes ta ei viibi, kas komandeeringus või puhkusel. Samuti tõuseb oluliselt infoliikumise kiirus, mis võimaldab otsustaja lauale tuua operatiivandmed praktiliselt online infona. Eriti suur kasutegur saavutatakse juhul kui arve kinnitajaid on mitu, näiteks projektijuhid, osakonnajuhid ja veel erinevad juhatuse liikmed. Meie jaoks on Directo kasutamine andnud oma panuse uue teenuse juurutamiseks, sest meie klientide teadlikkus oma ettevõtte finantsseisust on paranenud ja seeläbi kasvanud nende nõudlikkus ja soov olla veel paremini varustatud juhtimiseks vajaliku infoga.  Oleme loonud juhile mõeldud JUHI-TÖÖLAUA, mis baseerub Directo andmetel ja esitab kogutud informatsiooni efektiivselt, metodoloogiliselt lihtsalt, eluliselt rakendatavalt ja visuaalselt atraktiivselt.  

Tulemus

Directos on nii raamatupidamine kui firma põhitegevus ühes andmebaasis, seega on juhil kogu aeg olemas teave firma seisust. „Tänu Directole saame me pakkuda kliendile oluliselt suuremat väärtust kui ainult raamatupidamisteenust –vajalikku infot ja nõustamist. Directos on nii raamatupidamine kui firma põhitegevus ühes andmebaasis, seega on juhil kogu aeg olemas teave firma seisust,“ rääkis Eesti Finantsteenuste Agentuuri juhatuse liige Kaire Lukkanen-Jaas. „Directo kasutuselevõtt on võimaldanud meil ühena esimestest raamatupidamisfirmadest üle minna paberivabale raamatupidamisele. Ainuüksi  EFTA raamatupidamisprotsesside e-arvete süsteemi üleviimisega säästsime osades protsessides 80% senisest ajakulust, rääkimata paberist! „ mainis Kaire Lukkanen-Jaas

EFTA

Tartu, Eesti
raamatupidamisteenused ja finantsnõustamine

Ainuüksi  EFTA raamatupidamisprotsesside e-arvete süsteemi üleviimisega säästsime osades protsessides 80% senisest ajakulust, rääkimata paberist!

Eesti Finantsteenuste Agentuur OÜ juhatuse liige Kaire Lukkanen-Jaas

Väljakutse

Pakkuda klientidele lisaks raamatupidamisteenusele ka finantsnõustamist ja firmade juhtidele operatiivset infot.

2010. aastal ühinesid 2 raamatupidamisfirmat Adex Financial Solutions OÜ ja Assets RMP OÜ moodustades Eesti Finantsteenuste Agentuur OÜ (edaspidi EFTA). Ühinemise tulemusena tekkis raamatupidamisfirmade käibe TOP5 ettevõte ligi 30 töötajaga ning kontoritega Tallinnas ja Tartus.

Enne ühinemist oli Adex Financial Solutions võtnud kasutusele Directo vahetades välja oma senise tarkvara HansaRaama. Assets RMP OÜ kasutas Enterprise by HansaWorldi. Ühiselt otsustati kogu kliendibaas üle viia Directole, sest eesmärk oli pakkuda klientidele lisaks raamatupidamisteenusele nõustamist ja firmade juhtidele operatiivset infot. See aga eeldab raamatupidamise ja ettevõtte äriprotsesside seotust. Directo sobis selleks eesmärgiks paremini, sest on internetipõhine äritarkvara, mitte ainult raamatupidamisprogramm. Directo kasuks rääkis ka asjaolu, et Directo on sobilik töövahend kliendi igapäevases töös erinevate tegevusaladega firmadele ning avatud innovaatilistele lahendustele.

Lahendus

EFTA on ühe esimesena raamatupidamisbüroodest juurutanud paberivaba raamatupidamise.

„Kui sageli kardetakse firmades tarkvara vahetust, sest see eeldab vahetusperioodil palju lisatööd, siis meie väljakutseks oli suhteliselt lühikese aja jooksul tarkvara vahetada paarisajal kliendil. Üleminek Directole sujus hästi. Directo tõstis meie Hansa baasid Directosse nii, et meil säilis kõikide klientide ajalugu ja me jätkasime oma tööd sealt kus see Hansas pooleli oli jäänud. Praeguseks on nii töötajad kui ka kliendid öelnud, et Directole üleminek oli väga õige otsus,“ rääkis Kaire Lukkanen-Jaas.

Paljud EFTA kliendid kasutavad Directot igapäevaselt arvete väljastamiseks, kliendihalduseks (CRM), lao ja ostude juhtimiseks ning tootmise jägimiseks jne. Oluliselt on tõusnud klientide teadlikkus oma firma tegevusest ja info kättesaadavus. Online raamatupidamine eeldab ka büroolt oma töö muutmist ja valmidust igapäevaselt klientide andmeid sisestada (näiteks laekumisi) ning küsimustele vastata, mis erineb traditsioonilisest raamatupidamisteenusest, kus raamatupidamisdokumendid sisestatakse kord kuus. Tänu sellele pakume sama operatiivset teenust kui firmas kohapeal töötav raamatupidaja, kuid oluliselt efektiivsema ajakuluga.

EFTA on ühe esimesena raamatupidamisbüroodest juurutanud paberivaba raamatupidamise. Kõik klientide ostuarved, mis ei saabu e-arvetena digitaliseeritakse. E-arved ja digitaliseeritud dokumendid tulevad E-Arvekeskusest otse Directosse ilma vajaduseta käsitsi faile importida.

Paberivaba  infoliikumine annab juhtidele vabaduse juhtida ja kinnitada oma dokumente, kus iganes ta ei viibi, kas komandeeringus või puhkusel. Samuti tõuseb oluliselt infoliikumise kiirus, mis võimaldab otsustaja lauale tuua operatiivandmed praktiliselt online infona. Eriti suur kasutegur saavutatakse juhul kui arve kinnitajaid on mitu, näiteks projektijuhid, osakonnajuhid ja veel erinevad juhatuse liikmed.

Meie jaoks on Directo kasutamine andnud oma panuse uue teenuse juurutamiseks, sest meie klientide teadlikkus oma ettevõtte finantsseisust on paranenud ja seeläbi kasvanud nende nõudlikkus ja soov olla veel paremini varustatud juhtimiseks vajaliku infoga.  Oleme loonud juhile mõeldud JUHI-TÖÖLAUA, mis baseerub Directo andmetel ja esitab kogutud informatsiooni efektiivselt, metodoloogiliselt lihtsalt, eluliselt rakendatavalt ja visuaalselt atraktiivselt.

 

Tulemus

Directos on nii raamatupidamine kui firma põhitegevus ühes andmebaasis, seega on juhil kogu aeg olemas teave firma seisust.

„Tänu Directole saame me pakkuda kliendile oluliselt suuremat väärtust kui ainult raamatupidamisteenust –vajalikku infot ja nõustamist. Directos on nii raamatupidamine kui firma põhitegevus ühes andmebaasis, seega on juhil kogu aeg olemas teave firma seisust,“ rääkis Eesti Finantsteenuste Agentuuri juhatuse liige Kaire Lukkanen-Jaas.

„Directo kasutuselevõtt on võimaldanud meil ühena esimestest raamatupidamisfirmadest üle minna paberivabale raamatupidamisele. Ainuüksi  EFTA raamatupidamisprotsesside e-arvete süsteemi üleviimisega säästsime osades protsessides 80% senisest ajakulust, rääkimata paberist! „ mainis Kaire Lukkanen-Jaas

Väljakutse

Vajadus laiemat majandustarkvara funktsionaalsust kasutusele võtta ja kasutajate ringi suurendada. Morek IT OÜ tegeleb elektrimaterjalide, -tarvikute ja –aparaatide maaletoomise ja hulgimüügiga Eesti, Läti, Leedu ja Poola turul. Firmas oli eelneval neljal aastal kasutuses majandustarkvarana Navision. Ühel hetkel jõuti seisu, kus pidevalt oli investeeritud Navisioni, et saada soovitud aruandeid, kuid sellegipoolest ei olnud tulemus kaugeltki soovitud tasemel. Seni oli Navisioni kasutatud arvete koostamiseks, laoarvestuseks ja raamatupidamiseks. Vajadus oli rohkem funktsionaalsust kasutusele võtta ja seoses sellega tekkis vajadus ka lisakasutajaid juurde soetada. Juhtkond jõudis tõdemuseni, et soovitud olukorrani jõudmine eeldab veel märkimisväärseid investeeringuid ning otsustati vaadata ringi teiste alternatiivsete tarkvaralahenduste järele, mis vastaksid firma vajadustele, aga ei eeldaks pidevalt nii suuri investeeringuid. Navisioni puhul tuli iga uus aruanne eraldi tasu eest tellida. Lisaks Navisionile oli firmas kasutusel suur hulk erinevaid Exceli tabeleid müügi ja logistika tarbeks. Müügiinimesed Navisioni ei kasutanud ning pakkumisi koostati Excelis. Seega olid andmed mitmes kohas laiali ning sageli oli vaja dubleerida infot erinevates tabelites ja programmis. Lisaks oli mitmetes tabelites olevate andmete kasutamise puhul inimliku eksimuse oht. Directo kasuks otsustati, kuna soovitud aruandlus ja funktsionaalsus sisaldus juba Directo baaspaketis.  Kindlust andis ka, et Directo puhul ei ole tegu paari inimese firmaga, vaid  arvestatava arendus- ja klienditoemeeskonnaga.  

Lahendus

Erinevalt Navisionist on Directo töövahendiks kogu firmas –  müügi- ja ostuprotsessis, laos, logistikas ja raamatupidamises. Directole mindi üle 2011. aasta alguses. „Kartsime, et üleminek uuele programmile on keerulisem. Alguses olid vanad harjumused tugevasti käes, kuid sellegipoolest oli Directot lihtne omandada, sest programm on loogiline ja arusaadav. Lisaks toodi ka olulisemad algandmed Navisionist Directosse üle.“ rääkis finantsjuht Tarmo Eerme. Alates 2012. aasta algusest võttis Directo kasutusele ka Moreki tütarfirma Leedus. Erinevalt Navisionist on Directo praegu töövahendiks kogu firmas –  müügi- ja ostuprotsessis, laos, logistikas ja raamatupidamises. „Müügiinimene vajab oma tööks praegu ainult Outlooki ja Directot. Seejuures ei pea töö tegemiseks üldse kontorisse minema, vaid saab kõik tehtud näiteks kodukontoris. Meil on programmis erinevad hinnakirjad ja seega ei pea hindu enam Exceli tabelitest otsima ning pakkumise koostamisel asetuvad need juba korrektselt. Samas on ka mugav Directos koostada pakkumisi ja nendest ühe klikiga tellimusi teha. Kuna kõik andmed on ühes kohas koos, siis saab kohe kontrollida kas tooted on laos olemas või millal need on saabumas. Seega saab kliendile anda kohe adekvaatset infot,„ rääkis müügijuht Martin Innos. Müügiinimestel on praegu hea võimalus vaadata kui palju kliendid on ostnud ja võrrelda seda eelmiste perioodidega. Eriti meeldib firmas aruanne klientide müügist toodete lõikes. Hea ülevaade on tekkinud ka erinevate piirkondade müügist ja  kogu kliendiga seotud infost ja tegevustest alates käibest ja saldost kuni müügikateteni. Ostu poolelt on kõige suurem ajavõit saavutatud tänu ostusoovituse aruandele, mis võimaldab kiiresti koondada infot juurde tellimist vajavate toodete kohta ning esitada hankijatele tellimusi. „Directo kasutuselevõtt on laotegevusi lihtsustanud ning vähendanud dubleerivaid tegevusi. Lihtsustunud ja kiiremaks on muutunud inventuuride läbiviimine ning vajadustel paranduste sisseviimine. Directo aruanded on tõstnud ka kontrollitavust. Näiteks on hea jälgida, kas lähetatud kaupadele on arved tehtud ning need ei jääks pikaks ajaks ilma arveta,“ sõnas laojuhataja Kärt Maalt. Morek IT OÜ-s on saavutanud hea ja operatiivne ülevaate kuludest tänu rakendatud ostuarvete menetlusele, kus juhid ja kulu eest vastutajad allkirjastavad saabunud ostuarved Directos. Sama kasutatakse ka Leedu tütarfirma puhul, mistõttu info Leedu kulude ja arvete kohta jõuab kiiresti juhtideni. Kiidetakse ka Directo uuendusi, mis on kättesaadavad kõigile klientidele, mitte ei pea iga asja ise tellima nagu eelneva tarkvara puhul. Tulevikus on plaanis kasutusele võtta ka Directo-to-Directo moodul, mis võimaldab Leedu tütarfirmaga mugavalt dokumente vahetada ilma vajaduseta dubleerivalt kaubaliikumise dokumente sisestada. Lisaks hakatakse peatselt juurutama ka triipkoodi süsteemi laos, et vähendada eksimise võimalust ja kiirendada inventuure. Tulevikus on plaanis klienditeeninduses astuda veelgi samm edasi ning ühendada uus koduleht Directoga, et kliendid näeksid kodulehel sisselogides oma tellimustega seotud informatsiooni. „Oleme Directoga väga rahul ja oleme Directot ka teistele firmadele soovitanud,“ lisas lõpuks Tarmo Eerme.

Tulemus

Hea ülevaade on tekkinud erinevate piirkondade müügist ning kogu kliendiga seotud infost ja tegevustest alates käibest ja saldost kuni müügikateteni. „Meie klienditeeninduse tase on Directo kasutuselevõtuga oluliselt tõusnud. Kogu müügiinimesele vajalik info on Directos olemas ja igal hetkel on kättesaadav info klientide tellimustest, toodete laoseisudest ning saab anda klientidele kiiresti asjakohast informatsiooni, “ sõnas müügijuht Martin Innos. „Mulle meeldib Directo suur valik aruandeid, mida  saab veel omakorda vaadata erinevates vaadetes. Eelnevalt pidime Navisionis iga vaate spetsiaalselt arendaja käest tellima. Ka tulevad pikema perioodi aruanded Directos kiiremini kui eelnevas tarkvaras. Aruandeid on mugav kasutada, sest hea on kohe klikkida seotud algdokumendini välja, et leida seotud andmed ja dokumendid,“ rääkis finantsjuht Tarmo Eerme.

Morek IT OÜ

Eesti, Leedu
elektrimaterjalide ja -aparaatide hulgimüük

Meie klienditeeninduse tase on Directo kasutuselevõtuga oluliselt tõusnud.

Morek IT OÜ müügijuht Martin Innos

Väljakutse

Vajadus laiemat majandustarkvara funktsionaalsust kasutusele võtta ja kasutajate ringi suurendada.

Morek IT OÜ tegeleb elektrimaterjalide, -tarvikute ja –aparaatide maaletoomise ja hulgimüügiga Eesti, Läti, Leedu ja Poola turul.

Firmas oli eelneval neljal aastal kasutuses majandustarkvarana Navision. Ühel hetkel jõuti seisu, kus pidevalt oli investeeritud Navisioni, et saada soovitud aruandeid, kuid sellegipoolest ei olnud tulemus kaugeltki soovitud tasemel. Seni oli Navisioni kasutatud arvete koostamiseks, laoarvestuseks ja raamatupidamiseks. Vajadus oli rohkem funktsionaalsust kasutusele võtta ja seoses sellega tekkis vajadus ka lisakasutajaid juurde soetada. Juhtkond jõudis tõdemuseni, et soovitud olukorrani jõudmine eeldab veel märkimisväärseid investeeringuid ning otsustati vaadata ringi teiste alternatiivsete tarkvaralahenduste järele, mis vastaksid firma vajadustele, aga ei eeldaks pidevalt nii suuri investeeringuid. Navisioni puhul tuli iga uus aruanne eraldi tasu eest tellida.

Lisaks Navisionile oli firmas kasutusel suur hulk erinevaid Exceli tabeleid müügi ja logistika tarbeks. Müügiinimesed Navisioni ei kasutanud ning pakkumisi koostati Excelis. Seega olid andmed mitmes kohas laiali ning sageli oli vaja dubleerida infot erinevates tabelites ja programmis. Lisaks oli mitmetes tabelites olevate andmete kasutamise puhul inimliku eksimuse oht.

Directo kasuks otsustati, kuna soovitud aruandlus ja funktsionaalsus sisaldus juba Directo baaspaketis.  Kindlust andis ka, et Directo puhul ei ole tegu paari inimese firmaga, vaid  arvestatava arendus- ja klienditoemeeskonnaga.

 

Lahendus

Erinevalt Navisionist on Directo töövahendiks kogu firmas –  müügi- ja ostuprotsessis, laos, logistikas ja raamatupidamises.

Directole mindi üle 2011. aasta alguses. „Kartsime, et üleminek uuele programmile on keerulisem. Alguses olid vanad harjumused tugevasti käes, kuid sellegipoolest oli Directot lihtne omandada, sest programm on loogiline ja arusaadav. Lisaks toodi ka olulisemad algandmed Navisionist Directosse üle.“ rääkis finantsjuht Tarmo Eerme. Alates 2012. aasta algusest võttis Directo kasutusele ka Moreki tütarfirma Leedus.

Erinevalt Navisionist on Directo praegu töövahendiks kogu firmas –  müügi- ja ostuprotsessis, laos, logistikas ja raamatupidamises.

„Müügiinimene vajab oma tööks praegu ainult Outlooki ja Directot. Seejuures ei pea töö tegemiseks üldse kontorisse minema, vaid saab kõik tehtud näiteks kodukontoris. Meil on programmis erinevad hinnakirjad ja seega ei pea hindu enam Exceli tabelitest otsima ning pakkumise koostamisel asetuvad need juba korrektselt. Samas on ka mugav Directos koostada pakkumisi ja nendest ühe klikiga tellimusi teha. Kuna kõik andmed on ühes kohas koos, siis saab kohe kontrollida kas tooted on laos olemas või millal need on saabumas. Seega saab kliendile anda kohe adekvaatset infot,„ rääkis müügijuht Martin Innos. Müügiinimestel on praegu hea võimalus vaadata kui palju kliendid on ostnud ja võrrelda seda eelmiste perioodidega. Eriti meeldib firmas aruanne klientide müügist toodete lõikes. Hea ülevaade on tekkinud ka erinevate piirkondade müügist ja  kogu kliendiga seotud infost ja tegevustest alates käibest ja saldost kuni müügikateteni.

Ostu poolelt on kõige suurem ajavõit saavutatud tänu ostusoovituse aruandele, mis võimaldab kiiresti koondada infot juurde tellimist vajavate toodete kohta ning esitada hankijatele tellimusi.

„Directo kasutuselevõtt on laotegevusi lihtsustanud ning vähendanud dubleerivaid tegevusi. Lihtsustunud ja kiiremaks on muutunud inventuuride läbiviimine ning vajadustel paranduste sisseviimine. Directo aruanded on tõstnud ka kontrollitavust. Näiteks on hea jälgida, kas lähetatud kaupadele on arved tehtud ning need ei jääks pikaks ajaks ilma arveta,“ sõnas laojuhataja Kärt Maalt.

Morek IT OÜ-s on saavutanud hea ja operatiivne ülevaate kuludest tänu rakendatud ostuarvete menetlusele, kus juhid ja kulu eest vastutajad allkirjastavad saabunud ostuarved Directos. Sama kasutatakse ka Leedu tütarfirma puhul, mistõttu info Leedu kulude ja arvete kohta jõuab kiiresti juhtideni.

Kiidetakse ka Directo uuendusi, mis on kättesaadavad kõigile klientidele, mitte ei pea iga asja ise tellima nagu eelneva tarkvara puhul.

Tulevikus on plaanis kasutusele võtta ka Directo-to-Directo moodul, mis võimaldab Leedu tütarfirmaga mugavalt dokumente vahetada ilma vajaduseta dubleerivalt kaubaliikumise dokumente sisestada. Lisaks hakatakse peatselt juurutama ka triipkoodi süsteemi laos, et vähendada eksimise võimalust ja kiirendada inventuure. Tulevikus on plaanis klienditeeninduses astuda veelgi samm edasi ning ühendada uus koduleht Directoga, et kliendid näeksid kodulehel sisselogides oma tellimustega seotud informatsiooni.

„Oleme Directoga väga rahul ja oleme Directot ka teistele firmadele soovitanud,“ lisas lõpuks Tarmo Eerme.

Tulemus

Hea ülevaade on tekkinud erinevate piirkondade müügist ning kogu kliendiga seotud infost ja tegevustest alates käibest ja saldost kuni müügikateteni.

„Meie klienditeeninduse tase on Directo kasutuselevõtuga oluliselt tõusnud. Kogu müügiinimesele vajalik info on Directos olemas ja igal hetkel on kättesaadav info klientide tellimustest, toodete laoseisudest ning saab anda klientidele kiiresti asjakohast informatsiooni, “ sõnas müügijuht Martin Innos.

„Mulle meeldib Directo suur valik aruandeid, mida  saab veel omakorda vaadata erinevates vaadetes. Eelnevalt pidime Navisionis iga vaate spetsiaalselt arendaja käest tellima. Ka tulevad pikema perioodi aruanded Directos kiiremini kui eelnevas tarkvaras. Aruandeid on mugav kasutada, sest hea on kohe klikkida seotud algdokumendini välja, et leida seotud andmed ja dokumendid,“ rääkis finantsjuht Tarmo Eerme.

Väljakutse

Tarkvara sobivus paljude erinevate tegevusvaldkondadega. E-Lux Kodutehnika müüb kodumasinaid jae- ja hulgi nii kauplustes kui ka veebipoes ning tegeleb kodumasinate remondiga. Firma jaoks oli oluline, et tarkvara sobiks kõigi nimetatud valdkondade vajadustega. Kuna eelnevalt kasutatud tarkvara puhul oli tegemist nn. paketitootega, siis sellel puudusid võimalused kohandada tarkvara konkreetse ettevõtte äriprotsessiga. Aja jooksul olid tarkvaras mitmed väiksed probleemid kuhjunud, mis tööd häirisid või takistasid, mistõttu hakati mõtlema uue tarkvara soetamise peale. „Programmi vahetus on ettevõtte jaoks suur muutus, sest tarkvaral on firmas elutähtis ülesanne. Seetõttu ei saa seda otsust teha kergekäeliselt ning otsustamine vajab eelnevat põhjalikku kaalumist,“ sõnas tegevdirektor Rein Türkson. Uue tarkvara valikul tutvuti mitmete erinevate programmidega. Alguses oli Directo puhul kahtlus, et internetipõhine tarkvara võib olla aeglane. Kuid selle kahtluse kaalusid üles Directo võimalused ja kohandatavus firma vajadustele. Hiljem selgus, et aegluse kahtlus osutus põhjendamatuks. Directo kasuks otsustamisel sai määravaks kaks asjaolu: veebipõhisus ning online klienditugi. Kuna Directo programm ja andmebaasid asuvad keskserveris ja kliendid kasutavad tarkvara üle interneti, siis oli E-Lux Kodutehnika jaoks oluline võimalus loobuda oma serverist ja sellega kaasnevatest kuludest. „Directo klienditugi on nagu internetipanga tugi, konsultant näeb täpselt sama ekraanipilti kui sina ja seega saab tekkivad probleemid koheselt ära lahendada. Ei kujuta ettegi olukorda, kus probleemide korral tuleks konsultant firmasse alles mitme päeva pärast ja viga selle aja jooksul akumuleerub – ei saa ju vahepeal müüki seisma panna,“ ütles Rein Türkson

Lahendus

Directo on kasutusel peamise töövahendina nii jae- kui hulgimüügis, hooldusüksuses ning finantsarvestuses. Lisaks sellele on Directo liidestatud e-kaubanduse lahendusega. Directo on E-Lux Kodutehnika jaoks esmajärjekorras müügi- ja ostujuhtimise tarkvara ning alles seejärel raamatupidamise programm. Directo on kohandatav firma vajadustele ja äriprotsessidele, mitte firma ei pea kohandama oma protsesse tarkvara järgi. Seega on Directo seadistatud firmas vastavalt soovitud tööprotsessidele. See on võimaldanud ka oluliselt optimeerida ja efektiivistada tööoperatsioone. Directo on oluline ja igapäevane töövahend müügiinimestele. Nad saavad müügiprotsessis kohe programmist vaadata, mis kaup ja millal saabub ning planeerida ka ise transpordi kliendi juurde, ilma et selleks oleks vaja eraldi inimest – logistikut. Ka ostujuhtimine ja laojuhtimine on tänu Directole oluliselt lihtsustunud. Ostujuhtimisel on suureks abiks erinevad aruanded. Näiteks aruanne “laoseis tulevikus” võtab konkreetse kuupäeva seisuga  arvesse ka tellitud veel lähetamata kaupu ning tellitud kaupu, mis selleks ajaks peaks saabuma. Laojuhtimiseks on määratud artiklite miinimumkogused, et vajadusel operatiivselt kaupa juurde tellida. Vahel on vajadus planeerida kauba tellimusi ette kuu või rohkem. Sel juhul on tellitava koguse üle otsustamisel abiks aruanne, mis võtab laoseisus tellitavate kaupade koguse prognoosis arvesse eelneva perioodi müüki. E-Lux Kodutehnika veebipood www.elux.ee on liidestatud Directoga. Automaatse andmeliidese suurim pluss on andmete sisestamine vaid üks kord, nii et need kajastuks kõikides vajalikes infosüsteemides. Näiteks kui klient teeb tellimuse veebipoes, siis edastatakse see silmapilkselt Directosse, mis garanteerib toote broneerimise kliendi jaoks. Kodumasinate hoolduse üksuses kasutatakse Directot ka remondipersonali töö planeerimiseks ja tööaegade määramiseks. Directo võimaldab objektide abil ka jälgida iga remondimehe kui tulemusüksuse personaalseid tulemusi nii otseseid kulusid arvestades kui ka automaatselt kaudseid kulusid konkreetsete tulemusüksuste vahel eelnevalt kokkulepitud proportsiooni alusel jagades. „Ka raamatupidajale on Directo hea töövahend. Directo kasutuselevõtt lihtsustas arveldusi. Meil on palju ostuarveid ja mugav on neid automaatselt failina Directost panka saata. Directo annab hea ülevaatlikkuse. Näiteks on lihtne leida, mis kaup kuhu on läinud ja millal midagi on tagastatud. Enne oli see hulga keerulisem. Directos on mõeldud ka raamatupidaja mugavusele, näiteks on võimalik automaatselt kulusid jagada erinevate objektide vahel ja periodiseerida,“ sõnas E-Luxi pearaamatupidaja Eha Sistok. „Mulle meeldib, et Directo on tarkvara, kus saab pidevalt kasutusele võtta uusi võimalusi. Töö käigus tekib ideid, kuidas tegevusi veelgi paremini ja väiksema ajakuluga teha. Directo meeskonnale peab vaid ütlema, mida tahaks – soovitud võimalused on kas juba Directos olemas või saab need juurde tellida. Meil on juba uued mõtted, mida tahaks Directos veel juurutada,“ sõnas Rein Türkson.

Tulemus

Directo on lihtsustanud ja optimeerinud äriprotsesse, mille tulemusena on suurenenud efektiivsus. „Kui eelnevalt kulus ostutellimuste koostamiseks pool päeva, siis nüüd ei võta see üle 5 minuti,“ sõnas E-Lux Kodutehnika tegevdirektor Rein Türkson. „Meil on kadunud ära dubleeriv töö. Näiteks on Directo liidestatud veebipoega ning me sisestame infot vaid üks kord ja ühte kohta ning see kajastub kõikides vajalikes kohtades. Ühest kohast jõuab vajalik info aruannetesse, veebipoodi ja raamatupidamisse. See võimaldab meil saavutada päris olulist ajavõitu,“ ütles Rein Türkson. „Kuna Directo on veebipõhine tarkvara ja firma ei vaja kasutamiseks oma serverit, siis saime loobuda oma serverist ning meil langesid meil ära serveri ja selle hooldusega seotud kulud. Lisaks on meil kindlustunne, et andmed on turvaliselt hoitud ja varukoopiad alati tehtud,“ sõnas Rein Türkson.

E-Lux Kodutehnika OÜ

Tallinn, Eesti
kodumasinate hulgi-ja jaemüük ning remont

Kuna Directo on veebipõhine, saime loobuda oma serverist ning langesid ära sellega seotud kulud. Lisaks on meil kindlustunne, et andmed on turvaliselt hoitud ja varukoopiad alati tehtud.

E-Lux Kodutehnika tegevdirektor Rein Türkson

Väljakutse

Tarkvara sobivus paljude erinevate tegevusvaldkondadega.

E-Lux Kodutehnika müüb kodumasinaid jae- ja hulgi nii kauplustes kui ka veebipoes ning tegeleb kodumasinate remondiga. Firma jaoks oli oluline, et tarkvara sobiks kõigi nimetatud valdkondade vajadustega. Kuna eelnevalt kasutatud tarkvara puhul oli tegemist nn. paketitootega, siis sellel puudusid võimalused kohandada tarkvara konkreetse ettevõtte äriprotsessiga. Aja jooksul olid tarkvaras mitmed väiksed probleemid kuhjunud, mis tööd häirisid või takistasid, mistõttu hakati mõtlema uue tarkvara soetamise peale.

„Programmi vahetus on ettevõtte jaoks suur muutus, sest tarkvaral on firmas elutähtis ülesanne. Seetõttu ei saa seda otsust teha kergekäeliselt ning otsustamine vajab eelnevat põhjalikku kaalumist,“ sõnas tegevdirektor Rein Türkson. Uue tarkvara valikul tutvuti mitmete erinevate programmidega. Alguses oli Directo puhul kahtlus, et internetipõhine tarkvara võib olla aeglane. Kuid selle kahtluse kaalusid üles Directo võimalused ja kohandatavus firma vajadustele. Hiljem selgus, et aegluse kahtlus osutus põhjendamatuks.

Directo kasuks otsustamisel sai määravaks kaks asjaolu: veebipõhisus ning online klienditugi. Kuna Directo programm ja andmebaasid asuvad keskserveris ja kliendid kasutavad tarkvara üle interneti, siis oli E-Lux Kodutehnika jaoks oluline võimalus loobuda oma serverist ja sellega kaasnevatest kuludest. „Directo klienditugi on nagu internetipanga tugi, konsultant näeb täpselt sama ekraanipilti kui sina ja seega saab tekkivad probleemid koheselt ära lahendada. Ei kujuta ettegi olukorda, kus probleemide korral tuleks konsultant firmasse alles mitme päeva pärast ja viga selle aja jooksul akumuleerub – ei saa ju vahepeal müüki seisma panna,“ ütles Rein Türkson

Lahendus

Directo on kasutusel peamise töövahendina nii jae- kui hulgimüügis, hooldusüksuses ning finantsarvestuses. Lisaks sellele on Directo liidestatud e-kaubanduse lahendusega.

Directo on E-Lux Kodutehnika jaoks esmajärjekorras müügi- ja ostujuhtimise tarkvara ning alles seejärel raamatupidamise programm. Directo on kohandatav firma vajadustele ja äriprotsessidele, mitte firma ei pea kohandama oma protsesse tarkvara järgi. Seega on Directo seadistatud firmas vastavalt soovitud tööprotsessidele. See on võimaldanud ka oluliselt optimeerida ja efektiivistada tööoperatsioone.

Directo on oluline ja igapäevane töövahend müügiinimestele. Nad saavad müügiprotsessis kohe programmist vaadata, mis kaup ja millal saabub ning planeerida ka ise transpordi kliendi juurde, ilma et selleks oleks vaja eraldi inimest – logistikut.

Ka ostujuhtimine ja laojuhtimine on tänu Directole oluliselt lihtsustunud. Ostujuhtimisel on suureks abiks erinevad aruanded. Näiteks aruanne “laoseis tulevikus” võtab konkreetse kuupäeva seisuga  arvesse ka tellitud veel lähetamata kaupu ning tellitud kaupu, mis selleks ajaks peaks saabuma. Laojuhtimiseks on määratud artiklite miinimumkogused, et vajadusel operatiivselt kaupa juurde tellida. Vahel on vajadus planeerida kauba tellimusi ette kuu või rohkem. Sel juhul on tellitava koguse üle otsustamisel abiks aruanne, mis võtab laoseisus tellitavate kaupade koguse prognoosis arvesse eelneva perioodi müüki.

E-Lux Kodutehnika veebipood www.elux.ee on liidestatud Directoga. Automaatse andmeliidese suurim pluss on andmete sisestamine vaid üks kord, nii et need kajastuks kõikides vajalikes infosüsteemides. Näiteks kui klient teeb tellimuse veebipoes, siis edastatakse see silmapilkselt Directosse, mis garanteerib toote broneerimise kliendi jaoks.

Kodumasinate hoolduse üksuses kasutatakse Directot ka remondipersonali töö planeerimiseks ja tööaegade määramiseks. Directo võimaldab objektide abil ka jälgida iga remondimehe kui tulemusüksuse personaalseid tulemusi nii otseseid kulusid arvestades kui ka automaatselt kaudseid kulusid konkreetsete tulemusüksuste vahel eelnevalt kokkulepitud proportsiooni alusel jagades.

„Ka raamatupidajale on Directo hea töövahend. Directo kasutuselevõtt lihtsustas arveldusi. Meil on palju ostuarveid ja mugav on neid automaatselt failina Directost panka saata. Directo annab hea ülevaatlikkuse. Näiteks on lihtne leida, mis kaup kuhu on läinud ja millal midagi on tagastatud. Enne oli see hulga keerulisem. Directos on mõeldud ka raamatupidaja mugavusele, näiteks on võimalik automaatselt kulusid jagada erinevate objektide vahel ja periodiseerida,“ sõnas E-Luxi pearaamatupidaja Eha Sistok.

„Mulle meeldib, et Directo on tarkvara, kus saab pidevalt kasutusele võtta uusi võimalusi. Töö käigus tekib ideid, kuidas tegevusi veelgi paremini ja väiksema ajakuluga teha. Directo meeskonnale peab vaid ütlema, mida tahaks – soovitud võimalused on kas juba Directos olemas või saab need juurde tellida. Meil on juba uued mõtted, mida tahaks Directos veel juurutada,“ sõnas Rein Türkson.

Tulemus

Directo on lihtsustanud ja optimeerinud äriprotsesse, mille tulemusena on suurenenud efektiivsus.

„Kui eelnevalt kulus ostutellimuste koostamiseks pool päeva, siis nüüd ei võta see üle 5 minuti,“ sõnas E-Lux Kodutehnika tegevdirektor Rein Türkson.

„Meil on kadunud ära dubleeriv töö. Näiteks on Directo liidestatud veebipoega ning me sisestame infot vaid üks kord ja ühte kohta ning see kajastub kõikides vajalikes kohtades. Ühest kohast jõuab vajalik info aruannetesse, veebipoodi ja raamatupidamisse. See võimaldab meil saavutada päris olulist ajavõitu,“ ütles Rein Türkson.

„Kuna Directo on veebipõhine tarkvara ja firma ei vaja kasutamiseks oma serverit, siis saime loobuda oma serverist ning meil langesid meil ära serveri ja selle hooldusega seotud kulud. Lisaks on meil kindlustunne, et andmed on turvaliselt hoitud ja varukoopiad alati tehtud,“ sõnas Rein Türkson.

Väljakutse

Terav vajadus tarkvara kasutada ja andmetele ligi pääseda mitmetest erinevatest asukohtadest. Directo valiku üheks argumendiks oli kindlasti Directo veebipõhisus. Paljud kontserni ettevõtted asuvad ja tegutsevad üle kogu Eesti. Näiteks üks kontserni suuremaid tütarettevõtteid Go Bus tegutseb 10 maakonnas ja keskus asub Tartus. Kontserni tippjuhtimine aga asub Tallinnas. Seega oli terav vajadus tarkvara kasutada ja andmetele ligi pääseda mitmetest erinevatest asukohtadest. Eelneva tarkvara puhul oli ka probleemiks nõrk klienditugi. Üheks viimaseks tõukeks tarkvara vahetuseks sai ka olukord, kus Hansast ei saanud enam makseid otse panka teha, mis on tänapäeval väga elementaarne nõue ning suurte andmemahtude korral möödapääsmatu nõue tarkvarale.

Lahendus

Directo kasutuselevõtt on teinud võimalikuks raamatupidamisfunktsioonide koondamise keskusesse Tallinnas, sest veebipõhise tarkvara puhul ei ole vajalik, et töötaja asuks firma asukohas. Grupi ettevõtted hakkasid Directole üle minema 2006. aastast. Praeguseks kasutavad Directot kõik grupi ettevõtted peale Go Traveli, mis plaanib samuti tulenevalt kontsernipoliitikast üleminekut Directole. „Tavaline on, et tarkvara vahetus on keerukas, siis Directole üleminek läks  – arvestades üleüldse peamise töövahendi vahetamise ebamugavust – sujuvalt. Directo oli võimeline importima kõik meie andmebaasid, et säiliks järjepidevus. Meie jaoks on suur väärtus, et meil on Directos andmete ajalugu ja seega ka võrreldavus eelnevate perioodidega. Directo seadistamine ja häälestamine oli kiire ja lihtne võrreldes paljude suurte tarkvaradega, millega ma enne kokku puutunud olen. Seega saime optimaalse ajaga  uue tarkvara kasutusele võtta. Üleminek Hansalt Directole oli meie jaoks peaaegu valutu. Ka oli kasutajatel lihtne omandada Directot.“ sõnas Go Groupi kontserni pearaamatupidaja Katrin Leemet. Kui Hansat kasutasid raamatupidajad ja müügiga tegelevad töötajad, siis Directo on töövahendiks palju rohkematele inimestele. Directo kasutajad on lisaks veel grupi ettevõtete spetsialistid, keskastmejuhid ja tippjuhid. Kui enne küsisid juhid arundeid raamatupidajatelt, siis nüüd saavad nad ise vaadata kogu neile vajalikku infot ja aruandlust. Mõned juhid on olnud isegi nii innukad, et on ise juurde tellinud oma tegevusalale ainuomaseid aruandeid. Directo kasutuselevõtt on teinud võimalikuks raamatupidamisfunktsioonide koondamise vastavas keskuses Tallinnas, sest veebipõhise tarkvara puhul ei ole vajalik, et töötaja asuks firma asukohas. Directo on muutnud ka töökorraldust. Kuna juhid ise omavad ligipääsu Directosse, siis on info koondunud Directosse ning vähenenud paberimajanduse tähtsus. „Directo puhul on hea, et saab aruande vorme ise teha või Directolt tellida. Sageli aga on meil vaja ka teha ühekordseid analüüse või prognoose. Directost saab andmed mugavalt ühe nupuvajutusega Excelisse, kus siis saab neid edasi töödelda ja analüüsida. Eelnevas tarkvaras oleks pidanud tihti spetsiaalselt aruande tellima.“ ütles Katrin Leemet. Go Railis ja Go Hotelsis on kasutusel ka ärispetsiifilised tarkvara lahendused, mis on integreeritud Directoga  ja  müügiandmed tulevad otse Directosse. „Meie jaoks muutus ka majandusaasta aruande auditeerimise protsess mugavamaks. Andsime audiitorile ajutiselt ligipääsu meie andmebaasidele ja me ei pidanud kõiki vajalike andmeid spetsiaalselt audiitori tarvis välja trükkima. Audiitor sai Directos ise infot vaadata ja seega polnud tal vaja iga asja enam meilt küsida ning hoidis nii meie kui ka enda aega kokku. „ rääkis Go Goupi kontserni pearaamatupidaja Katrin Leemet.

Tulemus

Reaalajas ülevaade üle Eesti laiali asuvate grupi firmade tegevusest. „Meil on reaalajas ülevaade üle Eesti laiali asuvate grupi firmade tegevusest, mis on meie jaoks ääretult oluline. Andmetele Directos saab ligi igal ajahetkel, ainukeseks eelduseks on interneti olemasolu.„ sõnas Go Groupi kontserni pearaamatupidaja Katrin Leemet. „Directo kasutamine on mugav ja lihtne. Kõik andmed, mis Directosse on sisestatud, saab ka kindlasti aruannetena vms. kätte. Sama ei saa aga öelda paljude muude tarkvarade kohta.  “ ütles Katrin Leemet. „Directo muutis meie elu lihtsamaks. Directot on lihtsam ja kiirem hallata. Kui eelnevalt pidi tarkvara versiooniuuenduse korral IT spetsialist üle kogu Eesti erinevates kohtades käima tarkvara versioone uuendamas, siis Directo puhul ei ole see vajalik ning arvestades kogu kontserni suurust on see suur ressursi  kokkuhoid. „ ütles Katrin Leemet.  

GO Group

Tallinn, Eesti
Transport, turism ja kinnisvaraarendus

Directo muutis meie elu lihtsamaks. Kui enne pidi IT spetsialist üle kogu Eesti käima tarkvara versiooni uuendamas, pole see Directo puhul vajalik ning kontsernis on see suur kokkuhoid.

GO Group Katrin Leemet, kontserni pearaamatupidaja

Väljakutse

Terav vajadus tarkvara kasutada ja andmetele ligi pääseda mitmetest erinevatest asukohtadest.

Directo valiku üheks argumendiks oli kindlasti Directo veebipõhisus. Paljud kontserni ettevõtted asuvad ja tegutsevad üle kogu Eesti. Näiteks üks kontserni suuremaid tütarettevõtteid Go Bus tegutseb 10 maakonnas ja keskus asub Tartus. Kontserni tippjuhtimine aga asub Tallinnas. Seega oli terav vajadus tarkvara kasutada ja andmetele ligi pääseda mitmetest erinevatest asukohtadest. Eelneva tarkvara puhul oli ka probleemiks nõrk klienditugi. Üheks viimaseks tõukeks tarkvara vahetuseks sai ka olukord, kus Hansast ei saanud enam makseid otse panka teha, mis on tänapäeval väga elementaarne nõue ning suurte andmemahtude korral möödapääsmatu nõue tarkvarale.

Lahendus

Directo kasutuselevõtt on teinud võimalikuks raamatupidamisfunktsioonide koondamise keskusesse Tallinnas, sest veebipõhise tarkvara puhul ei ole vajalik, et töötaja asuks firma asukohas.

Grupi ettevõtted hakkasid Directole üle minema 2006. aastast. Praeguseks kasutavad Directot kõik grupi ettevõtted peale Go Traveli, mis plaanib samuti tulenevalt kontsernipoliitikast üleminekut Directole.

„Tavaline on, et tarkvara vahetus on keerukas, siis Directole üleminek läks  – arvestades üleüldse peamise töövahendi vahetamise ebamugavust – sujuvalt. Directo oli võimeline importima kõik meie andmebaasid, et säiliks järjepidevus. Meie jaoks on suur väärtus, et meil on Directos andmete ajalugu ja seega ka võrreldavus eelnevate perioodidega. Directo seadistamine ja häälestamine oli kiire ja lihtne võrreldes paljude suurte tarkvaradega, millega ma enne kokku puutunud olen. Seega saime optimaalse ajaga  uue tarkvara kasutusele võtta. Üleminek Hansalt Directole oli meie jaoks peaaegu valutu. Ka oli kasutajatel lihtne omandada Directot.“ sõnas Go Groupi kontserni pearaamatupidaja Katrin Leemet.

Kui Hansat kasutasid raamatupidajad ja müügiga tegelevad töötajad, siis Directo on töövahendiks palju rohkematele inimestele. Directo kasutajad on lisaks veel grupi ettevõtete spetsialistid, keskastmejuhid ja tippjuhid. Kui enne küsisid juhid arundeid raamatupidajatelt, siis nüüd saavad nad ise vaadata kogu neile vajalikku infot ja aruandlust. Mõned juhid on olnud isegi nii innukad, et on ise juurde tellinud oma tegevusalale ainuomaseid aruandeid. Directo kasutuselevõtt on teinud võimalikuks raamatupidamisfunktsioonide koondamise vastavas keskuses Tallinnas, sest veebipõhise tarkvara puhul ei ole vajalik, et töötaja asuks firma asukohas.

Directo on muutnud ka töökorraldust. Kuna juhid ise omavad ligipääsu Directosse, siis on info koondunud Directosse ning vähenenud paberimajanduse tähtsus.

„Directo puhul on hea, et saab aruande vorme ise teha või Directolt tellida. Sageli aga on meil vaja ka teha ühekordseid analüüse või prognoose. Directost saab andmed mugavalt ühe nupuvajutusega Excelisse, kus siis saab neid edasi töödelda ja analüüsida. Eelnevas tarkvaras oleks pidanud tihti spetsiaalselt aruande tellima.“ ütles Katrin Leemet.

Go Railis ja Go Hotelsis on kasutusel ka ärispetsiifilised tarkvara lahendused, mis on integreeritud Directoga  ja  müügiandmed tulevad otse Directosse.

„Meie jaoks muutus ka majandusaasta aruande auditeerimise protsess mugavamaks. Andsime audiitorile ajutiselt ligipääsu meie andmebaasidele ja me ei pidanud kõiki vajalike andmeid spetsiaalselt audiitori tarvis välja trükkima. Audiitor sai Directos ise infot vaadata ja seega polnud tal vaja iga asja enam meilt küsida ning hoidis nii meie kui ka enda aega kokku. „ rääkis Go Goupi kontserni pearaamatupidaja Katrin Leemet.

Tulemus

Reaalajas ülevaade üle Eesti laiali asuvate grupi firmade tegevusest.

„Meil on reaalajas ülevaade üle Eesti laiali asuvate grupi firmade tegevusest, mis on meie jaoks ääretult oluline. Andmetele Directos saab ligi igal ajahetkel, ainukeseks eelduseks on interneti olemasolu.„ sõnas Go Groupi kontserni pearaamatupidaja Katrin Leemet.

„Directo kasutamine on mugav ja lihtne. Kõik andmed, mis Directosse on sisestatud, saab ka kindlasti aruannetena vms. kätte. Sama ei saa aga öelda paljude muude tarkvarade kohta.  “ ütles Katrin Leemet.

„Directo muutis meie elu lihtsamaks. Directot on lihtsam ja kiirem hallata. Kui eelnevalt pidi tarkvara versiooniuuenduse korral IT spetsialist üle kogu Eesti erinevates kohtades käima tarkvara versioone uuendamas, siis Directo puhul ei ole see vajalik ning arvestades kogu kontserni suurust on see suur ressursi  kokkuhoid. „ ütles Katrin Leemet.

 

Väljakutse

Raamatuklubi loomisel lisanduva 30 000 kliendi haldamine oli ajamahukas ning nõudis palju käsitööd. 2000. aastal alustas kirjastus Varrak raamatute müüki ka ettetellimise teel. Vanas programmis osutus sellise müügi tegemine (ettemaksude tasaarveldamine) suhteliselt keerukaks ja sellega seoses asuti ka uue programmi otsingutele. Vana programm hakkas ka segama oma väga aeglaste aruannete genereerimise tõttu ja siis saigi lõplikult otsustatud, et tuleb kasutusele võtta uus ja parem programm ja ühiselt koos väga heade konsultantide abiga leiti, et selleks programmiks sobib kõige paremini DIRECTO. Järgnevaks väljakutseks kujunes Varraku raamatuklubi loomine. Kui eelnevalt oli müügiosakonnal suhteliselt väike arv kliente, siis raamatuklubi loomine tähendas oluliselt suuremat kliendibaasi. Praegu on Suure Eesti Raamatuklubi liikmete arv ligi 30 000. Igakuiselt saadetakse raamatuklubi klientidele uudiskiri raamatutest, mida saab tellida. Raamatuklubi edukaks toimimiseks on oluline efektiivne süsteem tellimuste, loobumiste, arvete ja kliendisuhete haldamiseks. Üldjuhul on arveldus tuhandete klientidega ajamahukas ja eeldab palju käsitsi tööd, seetõttu on Varraku jaoks vajalik, et arveldus oleks võimalikult mugav ja automaatne. Infovahetus klientide ja koostööpartneritega peab olema võimalikult lihtne ja kiire.

Lahendus

Directo teeb lihtsaks elektroonilise suhtluse ning arveldused klientidega. Directo hea aruannete valik annab hea ülevaate protsesside juhtimiseks ja planeerimiseks vajalikust infost. Peale Directo kasutusele võttu ei olnud ettetellimuste haldamine enam probleem ning kohe oli võimalik vaadata vajalike aruandeid. Üsna peagi hakati looma raamatuklubi, mis esitas Varrakule uued väljakutsed – arveldused tuhandete klientidega ning kliendisuhete haldamine. Ilma automaatse arvete genereerimiseta oleks olnud üsna võimatu raamatuklubi efektiivne toimimine. 2008. aastal liitusid Varraku Raamatuklubi ja Suur Eesti Raamatuklubi. Sel hetkel kaaluti Directo ja teise alternatiivse tarkvara vahel, mida Suur Eesti Raamatuklubi kasutas. Directo kasuks otsustati, sest Directo on paindlik, heade aruandlus võimalustega ja kasutajale mugav. Sel hetkel oli ka võtmeküsimuseks 2 andmebaasi ühendamine, mis üldjuhul on suhteliselt keeruline, kuid siingi oli Directo meeskond abiks. Varraku jaoks on oluline, et raamatuklubi liikmeks olemine oleks kliendile mugav. Seetõttu on oluline, et tarkvara toetaks kliendisuhete haldamist. Kui raamatuklubi alguses ei olnud Directo teenindaja töövahendiks ning tellimustest loobumine jms. käis pliiatsi ja paberiga, siis praegu ei oleks selline tööviis mõeldav.  Kui klient helistab Varrakusse, siis on teenindajal kohe võimalik ekraanile kuvada kogu klienti puudutav info, mis võimaldab kiiresti kõigile küsimustele vastata. Klienti ei pea panema ootele või suunama mitmete erinevate inimeste vahel, et kes kliendiga eelnvalt konkreetsel teemal on suhelnud, vaid klienditeenindaja näeb programmist kohe, kes ja mis teemal on kliendiga suhelnud. Directo teeb lihtsaks ka elektroonilise suhtluse ning arveldused klientidega. Mugav on saata automaatselt kõigile aktiivsetele klubiliikmetele mail infoga kuu raamatu kohta ning hiljem meeldetuletus raamatust loobumisest teatamiseks. Directo on muutnud mugavaks ka tellimuste ja äraütlemiste haldamise. Seega saab mugavalt ja automaatselt koostada tuhandeid arveid ja saata need klientidele. Automaatselt saab saata ka tellijate nimekirjad Eesti Posti ja kullerile pakkide kättetoimetamiseks. Kuna Directos on valdav osa Varraku äriprotsessidega seotud infost, siis võimaldavad aruanded hea ülevaatlikkuse erinevate protsesside juhtimiseks ja planeerimiseks. Directo hea aruannete valik võimaldab tegevust jälgida erinevatel ametikohtadel olevatel töötajatel.  Directo on muutnud lihtsaks klientide meeles pidamise, kas siis tellijate vahel auhindade loosimisel või kasumlikumate klientide väljaselgitamisel premeerimiseks. Alates Directo juurutamisest on tekkinud ka uusi soove ja vajadusi, kuidas arveldusi ja kliendihaldust Varrakus veelgi tõhusamaks muuta. Kõigile arendusmõtetele on Directos alati lahendus leitud ning täiendused on kiiresti ellu viidud ning aitavad veelgi tõhustada tööprotsesse ning elimineerivad käsitsi tööd. Varrak on pingutanud selle nimel, et kliendil oleks mugav olla klubiliige. See on ka vilja kandnud, sest Eesti Suure Raamatuklubiga liitub uusi kliente ning passiivsed klubiliikmed tulevad tagasi. Et kliendil oleks mugav olla liige ja Varrakul oleks võimalik neid võimalusi kliendile pakkuda, siis siin on oluline roll ka Directol.

Tulemus

Directo on teinud mugavaks raamatuklubi tuhandete klientidega suhete haldamise ning automaatse arvelduse, millega säästetakse oluliselt aega ja raha. Igal hetkel on olemas kohene ülevaade tellimustest, loobumistest ning iga kliendi seisust, mis võimaldab teha operatiivseid otsuseid ja vajadusel teha raamatute lisatellimusi. Ka ettetellimused on muutunud loomulikuks tegevuse osaks ilma, et keegi peaks sellega eriliselt vaeva nägema. Igale kliendi päringule on võimalik vastata kohe, sest andmebaasis on koos kõik klienti puudutav info alates tellimustest ja arvetes kuni boonuspunktide ja eelmiste kontaktide sisuga.

Varrak AS

Tallinn, Eesti
Kirjastus, raamatuklubi

Directo on teinud mugavaks raamatuklubi tuhandete klientidega suhete haldamise ning automaatse arvelduse, millega säästetakse oluliselt aega ja raha.

Varrak AS

Väljakutse

Raamatuklubi loomisel lisanduva 30 000 kliendi haldamine oli ajamahukas ning nõudis palju käsitööd.

2000. aastal alustas kirjastus Varrak raamatute müüki ka ettetellimise teel. Vanas programmis osutus sellise müügi tegemine (ettemaksude tasaarveldamine) suhteliselt keerukaks ja sellega seoses asuti ka uue programmi otsingutele. Vana programm hakkas ka segama oma väga aeglaste aruannete genereerimise tõttu ja siis saigi lõplikult otsustatud, et tuleb kasutusele võtta uus ja parem programm ja ühiselt koos väga heade konsultantide abiga leiti, et selleks programmiks sobib kõige paremini DIRECTO.

Järgnevaks väljakutseks kujunes Varraku raamatuklubi loomine. Kui eelnevalt oli müügiosakonnal suhteliselt väike arv kliente, siis raamatuklubi loomine tähendas oluliselt suuremat kliendibaasi. Praegu on Suure Eesti Raamatuklubi liikmete arv ligi 30 000. Igakuiselt saadetakse raamatuklubi klientidele uudiskiri raamatutest, mida saab tellida. Raamatuklubi edukaks toimimiseks on oluline efektiivne süsteem tellimuste, loobumiste, arvete ja kliendisuhete haldamiseks. Üldjuhul on arveldus tuhandete klientidega ajamahukas ja eeldab palju käsitsi tööd, seetõttu on Varraku jaoks vajalik, et arveldus oleks võimalikult mugav ja automaatne. Infovahetus klientide ja koostööpartneritega peab olema võimalikult lihtne ja kiire.

Lahendus

Directo teeb lihtsaks elektroonilise suhtluse ning arveldused klientidega. Directo hea aruannete valik annab hea ülevaate protsesside juhtimiseks ja planeerimiseks vajalikust infost.

Peale Directo kasutusele võttu ei olnud ettetellimuste haldamine enam probleem ning kohe oli võimalik vaadata vajalike aruandeid. Üsna peagi hakati looma raamatuklubi, mis esitas Varrakule uued väljakutsed – arveldused tuhandete klientidega ning kliendisuhete haldamine. Ilma automaatse arvete genereerimiseta oleks olnud üsna võimatu raamatuklubi efektiivne toimimine.

2008. aastal liitusid Varraku Raamatuklubi ja Suur Eesti Raamatuklubi. Sel hetkel kaaluti Directo ja teise alternatiivse tarkvara vahel, mida Suur Eesti Raamatuklubi kasutas. Directo kasuks otsustati, sest Directo on paindlik, heade aruandlus võimalustega ja kasutajale mugav. Sel hetkel oli ka võtmeküsimuseks 2 andmebaasi ühendamine, mis üldjuhul on suhteliselt keeruline, kuid siingi oli Directo meeskond abiks.

Varraku jaoks on oluline, et raamatuklubi liikmeks olemine oleks kliendile mugav. Seetõttu on oluline, et tarkvara toetaks kliendisuhete haldamist. Kui raamatuklubi alguses ei olnud Directo teenindaja töövahendiks ning tellimustest loobumine jms. käis pliiatsi ja paberiga, siis praegu ei oleks selline tööviis mõeldav.  Kui klient helistab Varrakusse, siis on teenindajal kohe võimalik ekraanile kuvada kogu klienti puudutav info, mis võimaldab kiiresti kõigile küsimustele vastata. Klienti ei pea panema ootele või suunama mitmete erinevate inimeste vahel, et kes kliendiga eelnvalt konkreetsel teemal on suhelnud, vaid klienditeenindaja näeb programmist kohe, kes ja mis teemal on kliendiga suhelnud.

Directo teeb lihtsaks ka elektroonilise suhtluse ning arveldused klientidega. Mugav on saata automaatselt kõigile aktiivsetele klubiliikmetele mail infoga kuu raamatu kohta ning hiljem meeldetuletus raamatust loobumisest teatamiseks. Directo on muutnud mugavaks ka tellimuste ja äraütlemiste haldamise. Seega saab mugavalt ja automaatselt koostada tuhandeid arveid ja saata need klientidele. Automaatselt saab saata ka tellijate nimekirjad Eesti Posti ja kullerile pakkide kättetoimetamiseks.

Kuna Directos on valdav osa Varraku äriprotsessidega seotud infost, siis võimaldavad aruanded hea ülevaatlikkuse erinevate protsesside juhtimiseks ja planeerimiseks. Directo hea aruannete valik võimaldab tegevust jälgida erinevatel ametikohtadel olevatel töötajatel.  Directo on muutnud lihtsaks klientide meeles pidamise, kas siis tellijate vahel auhindade loosimisel või kasumlikumate klientide väljaselgitamisel premeerimiseks.

Alates Directo juurutamisest on tekkinud ka uusi soove ja vajadusi, kuidas arveldusi ja kliendihaldust Varrakus veelgi tõhusamaks muuta. Kõigile arendusmõtetele on Directos alati lahendus leitud ning täiendused on kiiresti ellu viidud ning aitavad veelgi tõhustada tööprotsesse ning elimineerivad käsitsi tööd.

Varrak on pingutanud selle nimel, et kliendil oleks mugav olla klubiliige. See on ka vilja kandnud, sest Eesti Suure Raamatuklubiga liitub uusi kliente ning passiivsed klubiliikmed tulevad tagasi. Et kliendil oleks mugav olla liige ja Varrakul oleks võimalik neid võimalusi kliendile pakkuda, siis siin on oluline roll ka Directol.

Tulemus

Directo on teinud mugavaks raamatuklubi tuhandete klientidega suhete haldamise ning automaatse arvelduse, millega säästetakse oluliselt aega ja raha.

Igal hetkel on olemas kohene ülevaade tellimustest, loobumistest ning iga kliendi seisust, mis võimaldab teha operatiivseid otsuseid ja vajadusel teha raamatute lisatellimusi. Ka ettetellimused on muutunud loomulikuks tegevuse osaks ilma, et keegi peaks sellega eriliselt vaeva nägema. Igale kliendi päringule on võimalik vastata kohe, sest andmebaasis on koos kõik klienti puudutav info alates tellimustest ja arvetes kuni boonuspunktide ja eelmiste kontaktide sisuga.

Väljakutse

Luua kiire ja turvaline andmevahetus kodulehe ja majandustarkvara vahel. Uue kodulehe loomisega muutus väga oluliseks andmevahetus kodulehe ja majandustarkvara vahel. Kasutusel olnud Eeva tarkvara võimaldas küll saata andmeid veebi, kuid tellimuste info vastuvõtmine osutus tehniliselt komplitseerituks ning tõstatus turvalisuse küsimus andmete liikumisel. Lisaks kujunes võtmeküsimuseks andmevahetuse kiirus, sest ääretult oluline on omada igal ajahetkel reaalset ülevaadet laoseisust. Selgus, et olemasoleva tarkvara võimalused ei rahuldanud selles osas firma vajadusi. Uue tarkvara otsingul tutvuti mitmete tarkvaradega, kuid esmajärjekorras jäid kaalukausile kaasaegsed internetipõhised lahendused Directo ja ERPLY. ERPLY langes valikust välja, sest tarkvara võimalustega lähemalt tutvudes selgus, et YEInternational AS-i jaoks vajalike andmete jaoks ei olnud see tarkvara sobilik. Valik langetati Directo kasuks, sest Directo vastas oluliselt paremini firma vajadustele.

Lahendus

Kõik müügikanalid töötavad reaalajas ning kogu aeg on erinevate müügikohtade ja ladude info olemas. YEInternational AS kuulub rahvusvahelisse kontserni, mille emaettevõte asub Soomes. Kontserni tütarfirmad asuvad lisaks Eestile veel Lätis, Leedus ja Ukrainas. Firma tegeleb  andmeside ja multimeedia kaupade, elektroonika ja tööstustarvikute hulgi- ja jaemüügiga. Directo juurutati 2011. aastal nii hulgi- kui ka jaemüügis. Firmal on ka üks müügikoht Tartus, mistõttu Directo sobib imehästi, sest kõik müügikohad töötavad reaalajas ning kogu aeg on erinevate müügikohtade ja ladude info olemas. Directo juurutus võttis ca 2 kuud ning üleminekut uuele tarkvarale hinnati sujuvaks. Töötajad kiidavad Directo aruannete kiirust. Mahukamad aruanded, mis kuvatakse Directos ekraanile kohe, võtsid Eeva tarkvaras sageli mitu minutit aega. „Ajavõit Directo kasutuselevõtust ei tulene ainult kiirusest, vaid oleme suutnud ka käsitööd automatiseerida. Seda eelkõige tänu XML liidestele, massimpordi ja massekpordimoodulitele, mis võimaldavad suuremahulisi andmeid muuta ja lisada. Arvestades, et meil on aktiivses kasutuses ca 450 000 artiklit on see meile oluline, et saaksime ise andmeid vajadusel massiliselt muuta,“ mainis arendusjuht Priit Koppel. Lisaks veebilehele on Directo liidestatud Telemaga. See on kiirendanud tööd, sest puudub vajadus samu andmeid kahes keskkonnas sisestada, Directost liiguvad andmed juba liidese abil otse Telemasse ja sealt ka tagasi Directosse. Tänu liidesele on tekkinud ka parem ülevaade kaupade seisust erinevate edasimüüjate juures, sest kogu info on kättesaadav Directost. YEInternationalil on tekkinud ka vajadus erilahenduste järele, mis on tingitud ettevõtte tegevuse spetsiifikast. Sellest lähtudes on tehtud ka Directo poolt arendusi. „Directo tugevuseks on kindlasti ka väga hea klienditugi,“ mainis YEInternational AS arendusjuht. Firma on ka juurutanud aadressi- ja triipkoodipõhise laojuhtimise. See võimaldab inventuuri kaks korda kiiremini läbi viia kui enne ning lisaks leitakse kiiresti üles vabad aadressid, kuhu saab kaupa panna. Aadressipõhisus lihtsustab ka kauplustes müüjatel kiiresti soovitud kauba aadressi järgi leida. „Meie firma jaoks on oluline efektiivsus ja aja kokkuhoid, seetõttu planeerime tulevikus veel mitmeid XML liidestusi. Meie klientide jaoks ei ole sageli kõige olulisemaks hind, vaid kauba kiire kättesaamine ja erilahenduste pakkumine. Seda eesmärki silmas pidades plaanime tulevikus liidestusi kontserni ja tarnijate andmebaasidega. Praegu on arenduses ka Directo ja Itellaga koostöös hankija saatelehtede digitaliseerimine, et vähendada käsitsi sisestamise tööd. „ sõnas Priit Koppel.

Tulemus

Directo on lisaks veebipoele liidestatud ka elektroonilise dokumendivahetusega ja erinevate partnerite tarkvaralahendustega. „Directo kõige suuremaks plussiks YEInternationali jaoks on XML liideste võimalus, mis võimaldab Directot siduda reaalajas veebilehe ja teiste andmebaasidega ja koondada kogu vajalik info ühte kohta ning automatiseerida käsitööd,“ ütles YEInternational AS arendusjuht Priit Koppel. „Directo kui internetipõhine tarkvara on andnud ka hea võimaluse töötada kas kodukontoris või pihuarvutis. Directo kasutuselevõtuga kadus ka vajadus oma serveri järele ning pole enam vaja muretseda varukoopiate tegemise pärast. Sellega hoiame kulusid kokku,“  sõnas Priit Koppel.

YEInternational AS

Tallinn ja Tartu, Eesti
Elektroonika ja tööstustarvikute jae- ja hulgimüük

Directo suurimaks plussiks on XML liidesed, mis võimaldavad reaalajas ühendust veebilehe ja teiste andmebaasidega, koondada info ühte kohta ning automatiseerida käsitööd.

YEInternational AS arendusjuht Priit Koppel

Väljakutse

Luua kiire ja turvaline andmevahetus kodulehe ja majandustarkvara vahel.

Uue kodulehe loomisega muutus väga oluliseks andmevahetus kodulehe ja majandustarkvara vahel. Kasutusel olnud Eeva tarkvara võimaldas küll saata andmeid veebi, kuid tellimuste info vastuvõtmine osutus tehniliselt komplitseerituks ning tõstatus turvalisuse küsimus andmete liikumisel. Lisaks kujunes võtmeküsimuseks andmevahetuse kiirus, sest ääretult oluline on omada igal ajahetkel reaalset ülevaadet laoseisust. Selgus, et olemasoleva tarkvara võimalused ei rahuldanud selles osas firma vajadusi.

Uue tarkvara otsingul tutvuti mitmete tarkvaradega, kuid esmajärjekorras jäid kaalukausile kaasaegsed internetipõhised lahendused Directo ja ERPLY. ERPLY langes valikust välja, sest tarkvara võimalustega lähemalt tutvudes selgus, et YEInternational AS-i jaoks vajalike andmete jaoks ei olnud see tarkvara sobilik. Valik langetati Directo kasuks, sest Directo vastas oluliselt paremini firma vajadustele.

Lahendus

Kõik müügikanalid töötavad reaalajas ning kogu aeg on erinevate müügikohtade ja ladude info olemas.

YEInternational AS kuulub rahvusvahelisse kontserni, mille emaettevõte asub Soomes. Kontserni tütarfirmad asuvad lisaks Eestile veel Lätis, Leedus ja Ukrainas. Firma tegeleb  andmeside ja multimeedia kaupade, elektroonika ja tööstustarvikute hulgi- ja jaemüügiga.

Directo juurutati 2011. aastal nii hulgi- kui ka jaemüügis. Firmal on ka üks müügikoht Tartus, mistõttu Directo sobib imehästi, sest kõik müügikohad töötavad reaalajas ning kogu aeg on erinevate müügikohtade ja ladude info olemas. Directo juurutus võttis ca 2 kuud ning üleminekut uuele tarkvarale hinnati sujuvaks.

Töötajad kiidavad Directo aruannete kiirust. Mahukamad aruanded, mis kuvatakse Directos ekraanile kohe, võtsid Eeva tarkvaras sageli mitu minutit aega.

„Ajavõit Directo kasutuselevõtust ei tulene ainult kiirusest, vaid oleme suutnud ka käsitööd automatiseerida. Seda eelkõige tänu XML liidestele, massimpordi ja massekpordimoodulitele, mis võimaldavad suuremahulisi andmeid muuta ja lisada. Arvestades, et meil on aktiivses kasutuses ca 450 000 artiklit on see meile oluline, et saaksime ise andmeid vajadusel massiliselt muuta,“ mainis arendusjuht Priit Koppel. Lisaks veebilehele on Directo liidestatud Telemaga. See on kiirendanud tööd, sest puudub vajadus samu andmeid kahes keskkonnas sisestada, Directost liiguvad andmed juba liidese abil otse Telemasse ja sealt ka tagasi Directosse. Tänu liidesele on tekkinud ka parem ülevaade kaupade seisust erinevate edasimüüjate juures, sest kogu info on kättesaadav Directost.

YEInternationalil on tekkinud ka vajadus erilahenduste järele, mis on tingitud ettevõtte tegevuse spetsiifikast. Sellest lähtudes on tehtud ka Directo poolt arendusi. „Directo tugevuseks on kindlasti ka väga hea klienditugi,“ mainis YEInternational AS arendusjuht.

Firma on ka juurutanud aadressi- ja triipkoodipõhise laojuhtimise. See võimaldab inventuuri kaks korda kiiremini läbi viia kui enne ning lisaks leitakse kiiresti üles vabad aadressid, kuhu saab kaupa panna. Aadressipõhisus lihtsustab ka kauplustes müüjatel kiiresti soovitud kauba aadressi järgi leida.

„Meie firma jaoks on oluline efektiivsus ja aja kokkuhoid, seetõttu planeerime tulevikus veel mitmeid XML liidestusi. Meie klientide jaoks ei ole sageli kõige olulisemaks hind, vaid kauba kiire kättesaamine ja erilahenduste pakkumine. Seda eesmärki silmas pidades plaanime tulevikus liidestusi kontserni ja tarnijate andmebaasidega. Praegu on arenduses ka Directo ja Itellaga koostöös hankija saatelehtede digitaliseerimine, et vähendada käsitsi sisestamise tööd. „ sõnas Priit Koppel.

Tulemus

Directo on lisaks veebipoele liidestatud ka elektroonilise dokumendivahetusega ja erinevate partnerite tarkvaralahendustega.

„Directo kõige suuremaks plussiks YEInternationali jaoks on XML liideste võimalus, mis võimaldab Directot siduda reaalajas veebilehe ja teiste andmebaasidega ja koondada kogu vajalik info ühte kohta ning automatiseerida käsitööd,“ ütles YEInternational AS arendusjuht Priit Koppel.

„Directo kui internetipõhine tarkvara on andnud ka hea võimaluse töötada kas kodukontoris või pihuarvutis. Directo kasutuselevõtuga kadus ka vajadus oma serveri järele ning pole enam vaja muretseda varukoopiate tegemise pärast. Sellega hoiame kulusid kokku,“  sõnas Priit Koppel.

Väljakutse

Klientide boonussüsteemi käivitamine jaemüügis. Firma algusest peale oli nii kassas kui finantsarvestuses kasutusel tarkvara Noom. Ühel hetkel jõudis juhtkond selgusele, et Noom ei ole enam piisavalt kaasaegne lahendus firma vajadustele. Uueks kassatarkvaraks valiti Erply. Üsna ruttu selgus, et tarkvara siiski ei vasta algselt lubatule – liidestus majandustarkvaraga venis ning kliendiboonussüsteemi ei saanud tööle. Kui juba kliendid muutusid rahulolematuks, et kliendiboonussüsteem ei toiminud, siis oli vaja kiiresti leida uus ja töökindel lahendus. Seejärel langes valik Directo kasuks. Directo lubas soovitud funktsionaalsuses tarkvara juurutada 1 kuuga. CoffeeIN-i poolseks väljakutseks oli üleminek ette valmistada ja kogu personal koolitada uut tarkvara kasutama lühikese ajaga. Koostöös Directoga tehti ettevalmistused üleminekuks ning koolitati töötajad. Kuu aja pärast toimiski Directo CoffeeIN-s nagu lubatud. Ja mis kõige olulisem äri seisukohalt – boonussüsteem toimis laitmatult ja just nii nagu klientidele lubatud.

Lahendus

Tänu Directole toimib Coffee IN-is kliendi boonussüsteemi täpselt nii nagu soovitud. Kuna Coffee IN-il on väga mitmekülgne soodustuste ja kampaaniate süsteem, siis saadi ellu viia paljud sellised kampaaniad ja soodustuste skeemid, mis varem olid tarkvara võimalustest tingituna mitterealiseeritavad. Hoolimata väga kiirest uuele tarkvarale üleminekust oli töötajate poolt tagasiside Directole positiivne. „Kui ostsime uue firma, siis töötajad kohe küsisid, et millal nemad teise kassasüsteemi asemele Directo saavad.“ mainis CoffeeIN finantsjuht. Directo puhul on väga suureks plussiks kuutasu põhine hinnamudel, mis on ühtlasi lihtne ja paindlik, kuna kasutajate arvu saab vastavalt vajadusele tõsta või langetada. Ära jäävad kõik litsentside soetamise, arendustasude maksmise, klienditoe eest tasumise ning serveripargi omamise ja haldamise kulud – kõik see on juba Directo kuutasu hinna sees ning toimib laitmatult. Võrreldes mõne teise, ka kuutasu põhise majandustarkvaraga, on Directo funktsionaalsus ja kasutusmugavus selgelt paremad, kattes ära kogu ettevõtte majandusarvestuse ja äriprotsesside ahela. Directot on lihtne, mugav ja sellest tulenevalt ka odav juurutada. Kuna Directosse on sisse ehitatud väga laialdased andmete ekspordi ja impordi võimalused, siis saab keskmine Exceli kasutaja enamuse andmete Directosse sisseviimisega ise hakkama ning keerukamate asjadega aitavad operatiivselt Directo konsultandid. Tänu Directo suurepärastele liidestuse võimalustele on CoffeeIN boonussüsteem online´is liidestatud mobiilse kliendikaardi süsteemiga, mis tagab selle, et kliendid näevad oma nutitelefonis boonuste muutust sisuliselt reaalajas. Samuti on koostöös Directoga välja arendatud RFID tehnoloogial põhineva kliendituvastussüsteem, mis oluliselt kiirendab ja lihtsustab tehingute sisestamist Directosse. Kliendi tuvastamiseks piisab kui klient viibutab kleebist lugeri ees.

Tulemus

Coffee IN-is kliendi boonussüsteem toimib täpselt nii nagu me soovime ja nagu oma klientidele välja lubame. Kuna Coffee IN-il on ka väga mitmekülgne soodustuste ja kampaaniate süsteem, siis oleme me saanud realiseerida paljud sellised kampaaniad ja soodustuste skeeme, mis varem olid tarkvara võimalustest tingituna mitterealiseeritavad.“ mainis Agor Õunapuu „Coffee IN kohvipoed asuvad erinevates asukohtades ning seetõttu on meile väga oluline, et omame juhtkonnas pidevalt  ülevaadet kõigi 21 kohvipoe tegevusest ja tulemustest, olenemata sellest kus kohas me parasjagu ise asume. Kõige olulisemaks väärtuseks seoses Directoga on CoffeeIN-i jaoks teadmine, et meil on partner, kelle süsteem töötab laitmatult 24/7, kes suudab operatiivselt pakkuda just meile vajalikke lahendusi ja teeb seda kõike meie jaoks mõistlike hindadega,“ ütles CoffeeIN finantsjuht Agor Õunapuu

Coffee IN

Tallinn, Eesti
Kohvipoed
Kohv on midagi palju enamat kui pelgalt kofeiin.

Directo plussiks on kindlasti tarkvara pidev arendamine ning uued innovatiivsed lahendused, mis jõuavad kõigi firmadeni.

CoffeeIN finantsjuht Agor Õunapuu

Väljakutse

Klientide boonussüsteemi käivitamine jaemüügis.

Firma algusest peale oli nii kassas kui finantsarvestuses kasutusel tarkvara Noom. Ühel hetkel jõudis juhtkond selgusele, et Noom ei ole enam piisavalt kaasaegne lahendus firma vajadustele. Uueks kassatarkvaraks valiti Erply. Üsna ruttu selgus, et tarkvara siiski ei vasta algselt lubatule – liidestus majandustarkvaraga venis ning kliendiboonussüsteemi ei saanud tööle. Kui juba kliendid muutusid rahulolematuks, et kliendiboonussüsteem ei toiminud, siis oli vaja kiiresti leida uus ja töökindel lahendus.

Seejärel langes valik Directo kasuks. Directo lubas soovitud funktsionaalsuses tarkvara juurutada 1 kuuga. CoffeeIN-i poolseks väljakutseks oli üleminek ette valmistada ja kogu personal koolitada uut tarkvara kasutama lühikese ajaga. Koostöös Directoga tehti ettevalmistused üleminekuks ning koolitati töötajad. Kuu aja pärast toimiski Directo CoffeeIN-s nagu lubatud. Ja mis kõige olulisem äri seisukohalt – boonussüsteem toimis laitmatult ja just nii nagu klientidele lubatud.

Lahendus

Tänu Directole toimib Coffee IN-is kliendi boonussüsteemi täpselt nii nagu soovitud. Kuna Coffee IN-il on väga mitmekülgne soodustuste ja kampaaniate süsteem, siis saadi ellu viia paljud sellised kampaaniad ja soodustuste skeemid, mis varem olid tarkvara võimalustest tingituna mitterealiseeritavad.

Hoolimata väga kiirest uuele tarkvarale üleminekust oli töötajate poolt tagasiside Directole positiivne. „Kui ostsime uue firma, siis töötajad kohe küsisid, et millal nemad teise kassasüsteemi asemele Directo saavad.“ mainis CoffeeIN finantsjuht.

Directo puhul on väga suureks plussiks kuutasu põhine hinnamudel, mis on ühtlasi lihtne ja paindlik, kuna kasutajate arvu saab vastavalt vajadusele tõsta või langetada. Ära jäävad kõik litsentside soetamise, arendustasude maksmise, klienditoe eest tasumise ning serveripargi omamise ja haldamise kulud – kõik see on juba Directo kuutasu hinna sees ning toimib laitmatult. Võrreldes mõne teise, ka kuutasu põhise majandustarkvaraga, on Directo funktsionaalsus ja kasutusmugavus selgelt paremad, kattes ära kogu ettevõtte majandusarvestuse ja äriprotsesside ahela. Directot on lihtne, mugav ja sellest tulenevalt ka odav juurutada. Kuna Directosse on sisse ehitatud väga laialdased andmete ekspordi ja impordi võimalused, siis saab keskmine Exceli kasutaja enamuse andmete Directosse sisseviimisega ise hakkama ning keerukamate asjadega aitavad operatiivselt Directo konsultandid.

Tänu Directo suurepärastele liidestuse võimalustele on CoffeeIN boonussüsteem online´is liidestatud mobiilse kliendikaardi süsteemiga, mis tagab selle, et kliendid näevad oma nutitelefonis boonuste muutust sisuliselt reaalajas. Samuti on koostöös Directoga välja arendatud RFID tehnoloogial põhineva kliendituvastussüsteem, mis oluliselt kiirendab ja lihtsustab tehingute sisestamist Directosse. Kliendi tuvastamiseks piisab kui klient viibutab kleebist lugeri ees.

Tulemus

Coffee IN-is kliendi boonussüsteem toimib täpselt nii nagu me soovime ja nagu oma klientidele välja lubame. Kuna Coffee IN-il on ka väga mitmekülgne soodustuste ja kampaaniate süsteem, siis oleme me saanud realiseerida paljud sellised kampaaniad ja soodustuste skeeme, mis varem olid tarkvara võimalustest tingituna mitterealiseeritavad.“ mainis Agor Õunapuu

„Coffee IN kohvipoed asuvad erinevates asukohtades ning seetõttu on meile väga oluline, et omame juhtkonnas pidevalt  ülevaadet kõigi 21 kohvipoe tegevusest ja tulemustest, olenemata sellest kus kohas me parasjagu ise asume. Kõige olulisemaks väärtuseks seoses Directoga on CoffeeIN-i jaoks teadmine, et meil on partner, kelle süsteem töötab laitmatult 24/7, kes suudab operatiivselt pakkuda just meile vajalikke lahendusi ja teeb seda kõike meie jaoks mõistlike hindadega,“ ütles CoffeeIN finantsjuht Agor Õunapuu

Võta meiega ühendust!
Täitke palun alltoodud vorm ning meie müügiesindaja valmistab teile ette personaalse kasutajakonto demoandmebaasi ja võtab teiega ühendust.