EN  |  FI  |  LV  |  LT  |  EE
 
 

Veebipõhine raamatupidamine avardab tegevusvälja


11.12.2003 Äripäev 

Eestis tehtud veebipõhine raamatupidamistarkvara Directo võimaldab raamatupidajal kõikjalt vajalikele andmetele ligi pääseda ja toiminguid teha püsiva kuutasu eest.

Keskmistele ettevõtetele suunatud majandustarkvara on valmis teinud Gate Communications. Tootel on Eestis praegu ligi 500 kasutajat. Veebipõhise tarkvara puhul tuleb maksta igakuist püsivat renti, mis aitab ära hoida suuri esialgseid investeeringuid tavalise majandustarkvara ostul ja võimaldab muuta raamatupidamise arvutitest sõltumatuks.

Directo on tervikteenus, mis koosneb äritarkvarast, serverist ja tugiteenustest.

Turvasüsteeme paigaldava firma Pristis tegevdirektor Andres Kiil nimetab veebipõhise majandustarkvara eelisteks aja- ja ruumisõltuvusest vabanemist, puuduseks aga seda, et kui puudub internetiühendus, ei saa midagi teha. “Meie tegevus on liikuv, vaja on ligipääsu ükskõik kust kohast ja ükskõik mis ajal. Oma unistustes olen mõelnud infosüsteemist, mis ei sõltukski arvutitest,” põhjendab Kiil veebipõhise rakenduse valikut.

Paar korda on Pristise kontoris internetiühendus katkenud, siis on ka programmi töö seiskunud. Töökindlust nimetab Kiil aga väga heaks.

“Mainida võib ka turvalisuskahtlusi,” lisab Kiil. “Turvasertifikaadid ja salastatud andmeside on internetis mõistagi tagatud, kuid ikkagi on pisut kõhe oma andmeid avaliku võrgu kaudu saata.”

Tarkvara menüü näeb välja väga praktiline, kus on vaid tekstilingid ja tabelid. Graafika puudumine muudab töökeskkonna kiiremaks.

Apollo Raamatud ASi tegevjuht Arvo Pihl põhjendab valikut veebipõhise tarkvara kasuks sellega, et firma vajas müügisüsteemi, mis oleks tsentraalselt hästi jälgitav ning annaks võimalusi ka andmete elektroonseks edastuseks nii sisse kui välja. Sellise infosüsteemiga sai ka hallata veebimüüki portaalis Apollo.ee.

“Ja muidugi pakub veebipõhine lahendus head võimalust serveriteenuse väljaviimiseks,” lisab Pihl.

Ka Pihli arvates on peamiseks puuduseks süsteemi töö sõltuvus internetiühenduse kvaliteedist. Ta soovitab veebipõhist raamatupidamist eriti firmadele, kes pole püüdnudki tekitada omale IT-tiimi või kus töötajatel pole alati vaja kindlat asukohta.

Veebipõhist raamatupidamist hakkas esimesena pakkuma Elion, kuid selle aasta kevadel suleti nende teenus ebapiisava klientide hulga tõttu.

Algallikas: Äripäev

Return

 
 

Kontakt

 Directo OÜ Mõisa 4, 13522 Tallinn, Eesti

Directo

 kasutajatugi Telefon 671 8578 (E-R 09:00 kuni 17:00), Fax 671 8570, e-mail info @ directo .ee