Uuendused 17.01.2019

Uuendused jaanuaris 2019

Kasulik nipp: Aruandes eelmise aasta kuu sisestamise kiirviis – hüüumärk ja kuu number. Ehk jaanuaris detsembri perioodi sisestamiseks tuleb kirjutada kuupäeva lahtrisse !12 ning vajutada Enter klahvi. Kohe proovima!

Salvestatud aruanded alati käesolevas aastas
Kas tuleb ette olukord, et meelepärase aruande vaate valikud on ununenud? Directos saab aruande salvestada Alt+A abil kasutaja menüü Salvestatud aruannete alla, et see oleks alati kiirelt avatav. Uuendusena saab nüüd uue aruande lisamisel Aeg lahtrisse määrata relatiivse aasta. Relatiivne aasta tähendab, et aruanne näitab alati seda aastat, milles aruannet vaadata. Aastavahetusel suureks abiks, et ei peaks aruandeid üle salvestama.

Objekti ajaline kehtivus
Kuidas tagada, et programmis ei kasutataks objekte, mis pole enam aktuaalsed? Objektile saab nimelt omistada ajalise kehtivuse! Seejuures aruanded näitavad objektiga seotud tehinguid igal ajal, kuid objekti saab kasutada ainult teatud perioodi jooksul. Rakendamiseks näiteks juhul, kui ettevõtte auto ei ole enam käigus või kasutaja on töölt lahkunud. JUHEND

Inventari paindlikum arvelevõtmine
Inventari arvelevõtmine on muutunud paindlikumaks, seda just ettevõtetele, kus inventaridega tegeleb rohkem kui üks inimene. Soovi korral saab nüüd inventari kaarte kinnitada, misjärel tekib ka vastav arvelevõtmise finantskanne.
Inventari kinnitamise funktsioon on näiteks vajalik olukordades, kus inventari ostmise ja arvelevõtmise toimingute vahel on ajaline viide ning soovitakse olla tehingute toimumise ajas täpne. Või kui ostuarvete ja inventariga tegelevad ettevõttes erinevad töötajad.
Boonusena on kõikjale programmi lisatud inventarikoodi lahtrile infomulli tugi, mis näitab inventari nime ja seerianumbrit. JUHEND

Inventari nimekirja täiendused
Inventari nimekirja aruanne on saanud tihti küsitud uuenduse – lisasummad on võimalik eraldi tulpa kuvada (seadistatav peenhäälestuse all). Lisandunud on vahesummade valik, millest märkimisväärne on näiteks inventaride loetelu vastutajate või osakondade kaupa. Peale selle saab aruannet võtta mitme osakonna kohta, kui määrata need filtrisse komaga eraldades.  JUHEND

Bilansi uued rea tüübid
Bilansi aruande kirjelduses on uued rea tüübid, mis võimaldavad rea tulemust esitada vastavalt sellele, kas tulemi või konto summa on negatiivne või positiivne. See tähendab näiteks seda, et käibemaksu saldot ei pea enam finantskande abil saldeerima õigele bilansi poolele. Või kui aruandvatele isikutele on seadistatud erinevad kontod, positiivse saldoga aktivas ja vastupidi, liiguvad need vastavalt summa märgile. Samuti on uute võimalustega lahendatud arvelduskrediidiga seotud pangakonto liikumine bilansis raha- ja laenukirjete vahel. JUHEND

Uuenda ostuarve andmeid e-arvelt
Directos saab nüüd olemasolevale ostuarvele lisada andmeid e-arvelt – selleks on uus nupp “Andmed e-arvelt”. Tavapäraselt luuakse ostuarve e-arve pealt, aga vahel on vaja ostuarve enne e-arve saabumist sisestada. Hädavajalik abimees just mitme sissetuleku pealt koostatud koond-ostuarvel! Nupu vajutamine lisab ka e-arvega kaasasolevad manused.

Uudis 19.10.2018

Directo IT firmade TOPis 8. kohal

Äripäeva koostatud IT firmade TOPis saavutas Directo 8. koha. Directo OÜ oli kõige kõrgemal kohal olev majandustarkvara.

Uudis 09.10.2018

Directo Konkurentsivõime edetabelis TOP100 ettevõte

Directo saavutas Eesti Konkurentsivõime Edetabelis üldarvestuses 89. koha. Esimesed kolm kohta said Tallink Grupp, Harju Elekter ja Swedbank. Side-, kommunikatsiooni ja IT ettevõtete TOPis oli Directo 8. kohal.

Eesti parimad ettevõtted selgitati välja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja EASi poolt korraldatud Eesti suurimal ettevõtluskonkursil Konkurentsivõime Edetabel.

Õnnitleme meie kliente Cleveron AS ja Thermory AS ning soovime edu edaspidiseks! Cleveron AS sai aasta ettevõtte, aasta uuendaja ja aasta disainirakendaja auhinnad, Thermory AS pärjati aasta eksportööri auhinnaga.

Sündmus 01.07.2018

Directo läks üle uuele kujundusele

Sündmus 01.04.2018

Directo rahvusvahelises meeskonnas üle 50 liikme

Directo meeskonnas, mis teenindab kliente Eesti, Läti, Leedu ja Soome harukontorites, töötab juba üle 50 spetsialisti.

Sündmus 01.03.2018

Directot oli kasutusel juba enam kui 50 riigi ettevõttes

Sündmus 01.02.2018

Directot kasutas rohkem kui 3000 firmat

Sündmus 01.07.2017

Directo sai Swedbank Gateway operaatoriks

Sündmus 08.05.2017

E-arvete liides Envoicega

Sündmus 01.02.2017

Directo töötajate arv ületas 25 piiri

Uudis 01.12.2016

Directo oli 7. korda ning 5. aastat järjest Äripäeva Gasellettevõte

Directo OÜ sai Äripäevalt Gasellettevõte 2017 diplomi. Directo on juba 7. korda gasellide hulgas ning 5. aastat järjest. Vaid alla 1% Eesti ettevõtetest on gasellid ning ainult 4 ettevõtet on kasvu hoidnud 5 aastat järjest. Gasellid on kõige kiiremini kasvavad ettevõtted.

Sündmus 01.12.2016

Directot kasutas juba üle 2000 firma

Uudis 01.10.2016

Directo oli Äripäeva IT firmade TOP-is 6. kohal

Äripäeva poolt koostatud IT firmade TOPis saavutas Directo 6. koha. Seejuures on Directo kolmandat aastat järjest kõige kõrgemal kohal olev majandustarkvara firma TOPis.

Press 19.02.2016

Directo asutaja: toode peab tekkima enne firmat

Artikkel on ilmunud Äripäev onlines 18.02.2016

Enne peab tekkima vajadus millegi järele ja jääma puudu ajast sellega töö kõrvalt tegelemiseks, alles siis tasub vormistada see lisategevus oma ettevõtteks ja hakata äri ajama, rääkis Eesti suurim veebipõhise majandustarkvara tootja Directo asutaja Martin Rinne täna Gaselli kongressil

Directo sündis 15 aasta eest, kuid siis polnud Rinnel veel aimugi, et sellest saab suur firma, sest kõik algas prototüübist, ilma äriplaanita. „Hakkasime tegema äri aastal 2000 ehk siis, kui investor oli sõimusõna ja sõna start-up polnud veel olemas. Meil oli tiim, idee ja tuba, kus ei tõmmatud nädal aega kardinaid eest ja ilma mõjuva põhjuseta ei võinud keegi sisse astuda. Alustasime pesuehtsast prototüübist, mis oli sündinud vajadusest,“ rääkis Rinne.

Ta selgitas, et kui tekib vajadus mingi toote järele, mida pole olemas, tuleb mõelda, kas ma tahan ise selles olukorras midagi ära teha. „Kui sa juba tahad, pole mõtet mõelda enam sellele, kas seda üldse saab teha. Seega tegime me toona paljusid asju ilmselt valesti – nagu tol ajal polnud tegelikult kombeks.“

Directo teenib raha sellega, et võtab klientidelt majandustarkvara kasutamise eest kuutasu ehk pakub võimaluse äri teha ilma, et oleks vaja osta ise tarkvara litsentsi või investeerida serverisse. Praeguseks on nende kliendid 16aastase tegutsemise järel 32 riigis.

„Me tegime tarkvarafirma alles siis, kui tarkvara ise oli juba tükk aega olemas olnud. Aastal 2000 oli hullumeelne teha tarkvarafirma, mis ei anna klientidele tarkvara ega võta selle eest raha. Äriideena nõder. Mõtlesime välja ärimudeli, mida hiljem hakati nimetama software-as-a-service ehk tarkvara teenusena. See mudel ongi kogu meie äriidee, kandev alustala,“ rääkis Rinne.

Ta ütles aga, et sellise äriga ruttu rikkaks ei saa ja uskumatult palju järjekindlust ja kangekaelsust nõuab see, et selline periood üle elada.

„Kuid uskumatu tunne on see, kui oled loonud küll ettevõtte, kliendibaasi ja tuluallikad, kuid ka hulga asju, mille kohta hiljem öeldakse industry standard ehk selle tööstusala põhialused.“

Pidev innustumine

„Minu äri lugu algas sellest, kui panime selles pimedas toas kolmekesi kirja esimesed read koodi ehk sündis toode. Kõik me kolm oleme jätkuvalt selles firmas. Esimene töötaja, kelle 15 aasta eest otse tehnikaülikooli fuajeest palkasime, on jätkuvalt meie töötaja. Esimene klient on jätkuvalt meie klient. See innustab,“ tõdes Rinne.

Hea õnn on tema sõnul see, et ta on leidnud millegi, millest on kasu nii talle endale kui teistele ja see on päriselt huvitav. Motivatsioon igal hommikul kontorisse minna seisneb inimestes. Tarkvarafirmas võiks ju igaüks kodus oma arvuti taga ka istuda. Kõik võiks ju teha kaugtööd.
„Aga minul on hea meel minna iga päev tööle nende inimestega koos töötama. Seda on öelnud ka meie firma töötajad. Käive ja kasum on tulemused, aga selline vastukaja on tunnustus,“ lausus ta.
Parim müügimees ja töötaja on klient ise

Rinne sõnul on kõige parem mees tema kogemuse järgi olemasolev klient. „See on tõeline lumepalliefekt,“ märkis ta. „Äri saab teha väga mitut moodi: tõsta investoritelt kõvasti raha, seega kõvasti raha ka turundusse ja inimeste palkamisse. Meie oleme leidnud nii oma Helsingi, Riia kui Vilniuse kontorite juhid olemasolevate klientide eest. See on vara, mida ei saa osta ühegi palga või muu vahendiga,“ selgitas ta.

Noortele soovitab Rinne õppida seda, mida hing ihkab, tingimusel, et see õpetab neid ka arvutama. „Ilma arvutusoskuseta on raske olla piisavalt struktuurne, et olla äris edukas.“

Uudis 01.10.2015

Directo Äripäeva IT firmade TOP-is 5. kohal

Äripäevas avaldatud IT firmade TOPis saavutas Directo 5. koha. Võrreldes eelmise aastaga tegime tõusu – eelmisel aastal oli Directo 9. kohal. Endiselt on Directo kõige kõrgemal kohal olev majandustarkvara firma.

Sündmus 01.01.2015

Kõik Leedus Directot kasutavad firmad viidi 53 minutiga üle eurovaluutale

Uudis 01.10.2014

Directo oli Äripäeva IT firmade TOP-is 9. kohal

Sündmus 01.01.2014

Kõik Lätis Directot kasutavad firmad viidi 24 minutiga üle eurovaluutale

Sündmus 01.02.2013

Liides Smarteni logistikateenusega

Sündmus 17.07.2012

E-arvete liides Fitekiga

Sündmus 01.03.2012

Soome e-arvete Finvoice saatmine ja vastuvõtmine

Sündmus 01.11.2011

Liides VIA3L logistikateenusega

Sündmus 01.06.2011

Directot kasutavate firmade arv ületas 1000 piiri

Sündmus 01.04.2011

Esimene klient väljaspool Euroopa Liitu

Sündmus 01.01.2011

Directo viis enam kui 1000 Eesti ettevõtte raamatupidamise paari tunniga euroaega

Kõigi Eestis Directot kasutava enam kui 1000 firma andmebaaside põhiseadistuste muutmine eurovaluutaga sobivaks viidi Directo meeskonna poolt läbi ajavahemikus 01.01.2011 00:15 kuni 02:45. Eurokonversiooni läbinud firmade hulgas oli ka selliseid, mille andmebaas sisaldab enam kui 20 miljonit majandustehingut ning mille laoseisuga tootenimistu koosneb sadadest tuhandetest erinevatest artiklitest.

Kõikide andmete eurovaluuta tingimustega vastavusse viimine toimus täisautomaatselt. Directot kasutavate firmade jaoks ei tekkinud eurole üleminekuga seoses mingit töökatkestust, näiteks alustasid jaemüügiettevõtted juba 1. jaanuaril kell 12:00 oma tavapärast müügitööd. Samuti tagati kõikide minevikuandmete säilimine ning võrreldavus, Directot kasutavad firmad võivad kõiki aruandeid vaadata nii uues kui ka vanas baasvaluutas ning omavahel võrrelda erinevate perioodide aruandeid ning tehinguid.

Sündmus 20.10.2010

Liides Mobile Java logistikalahendusega

Sündmus 01.10.2009

Avati Directo esindus Soomes

Sündmus 01.08.2009

Edisofti liides Directoga

Sündmus 01.08.2009

E-arvete liides Eesti Posti E-Arvekeskusega ühena esimesest kolmest majandustarkvarast

Sündmus 01.02.2009

Valmis Directo kuludokumentide menetluse moodul

Sündmus 01.12.2008

Directo oli kasutuses 500 firmas

Sündmus 01.11.2008

Directo meeskond oli juba 10-liikmeline

Sündmus 01.05.2008

Directo kaubamärk registreeriti Eesti Patendiametis

Sündmus 01.12.2007

Telema liides esimesele kliendile

Sündmus 01.12.2007

Esimene klient võttis kasutusele dokumendihalduse mooduli

Sündmus 01.12.2007

Avati Directo esindus Lätis

Sündmus 03.09.2007

Esimene ettevõte võttis konsolideerimiseks kasutusele Directo kontsernimooduli

Sündmus 01.06.2006

Eestis esimesena ID kaardi kliendikaardina kasutuselevõtt

Sündmus 01.05.2005

Avati Directo klienditoe osakond

Sündmus 01.02.2005

Avati Directo esindus Leedus

Sündmus 01.01.2004

Directo oli kasutusele võetud rohkem kui 100 firmas

Sündmus 01.01.2004

Esimene klient võttis kasutusele Directo palgamooduli

Sündmus 01.10.2003

Esimese majandustarkvarana Eestis POS TCP makseterminali integratsioon

Sündmus 01.05.2003

Esimene Directo edasimüüja

Sündmus 01.04.2003

Directo võeti esmakordselt kasutusele väljaspool Eestit – Lätis ja Leedus

Sündmus 01.02.2003

Tuli turule Directo kaubamärk

Sündmus 01.06.2002

Esimene tootmisklient – Artec Inpro

Sündmus 01.06.2002

Directo tuli esimesena Euroopas turule majandustarkvara pilveteenusega

Sündmus 01.11.2000

Esimene klient – Apollo Raamatupood

Sündmus 02.07.2000

Directo alustas tegevust

Võta meiega ühendust!
Täitke palun alltoodud vorm ning meie müügiesindaja valmistab teile ette personaalse kasutajakonto demoandmebaasi ja võtab teiega ühendust.